Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soğuk Havalar Pazar Tezgahlarını Boş Bıraktı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 17:58
İstanbul’daki kar yağışı nedeniyle ’a gelemeyen meyve ve sebze kamyonları pazarda tezgahları boş bıraktı. El yakan ürünler ise alıcı bulamadı.
Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava, Tekirdağ’da pazarı da vurdu. İstanbul’daki kar yağışı nedeniyle meyve sebze kamyonları Tekirdağ’a gelemedi. Ürünlerin az olması nedeniyle fiyatlar da artınca vatandaşlar alışveriş yapamadı. Tekirdağ merkez ilçede Süleymanpaşa’da kurulan perşembe pazarında tezgah açan pazarcılar, müşterinin gelmemesinin dert yandı.
Havaların soğuk olmasından fiyatların da etkilendiğini söyleyen pazar esnafı Hasan Önbey, Antalya’dan meyve getiren kamyonların gelemediğini söyleyerek, "Soğuk havalar bizi etkiledi. Antalya’dan gelen kamyonlar buraya gelemiyorlar. Tezgahlar boş, pazar esnafı sıkıntıda. Fiyatlar yüksek durumda. Mallar hava şartlarından dolayı zedelendi. Hava şartlarından dolayı müşteriler pazarlara çıkmıyor ve esnafta mal alamıyor. Bu yüzden tezgahlar boş hiçbir şey alamıyoruz. Hava şartları kötü gidiyor. Pazar esnafını olumsuz şekilde etkiledi. Antalya’da seraların çoğu öldü. Sel vurdu don oldu. Sıkıntı var orada da. Mal orada da zor yetişiyor. Havalar etkileyince fiyatlarda yüksek oluyor" dedi.
Tezgahlarda soğuk havalardan en çok muzun etkilendiğini dile getiren pazar esnafından Nedim Erik, muzu 3 TL’den verdiklerini ancak kimsenin almadığını dile getirerek, "Havaların soğuk olmasından dolayı meyve ve sebze fiyatları yüksek. Vatandaş pazara gelmiyor. İşler sıkıntılı. Malları az alıyorum yine de satamıyorum. Elimdeki muzlar sabahleyin soğuktan karardı satamıyorum. Zararına veriyorum şu anda. Antalya’da seraları rüzgar vurdu mu fiyatlar burayı da etkiliyor. Mal gelmiyor. Şimdi İstanbul kar altında. Biz çoğunlukla mal almaya oraya gidiyoruz. Bu sefer kimse gidemedi. Fiyatlarda biraz onunda etkisi var" ifadesini kullandı.
Pazara alışveriş yapmaya gelen İsmail Poyraz, soğuk havaların fiyatları etkilediğini belirterek, "Fiyatlar yüksek gerçekten. Fiyatlar tüketiciyi hakikaten zorluyor. Aldığımız maaşla dengeleyemiyoruz. Pazarda fiyatlar yüksek. Bir elma ile portakal ucuz gerisi hepsi yüksek. Buraya 100 liradan aşağı gelinmez. Soğuk havaların fiyatları etkilemesi 3 gün sürer. Daha sonra düzelir diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğuk Havalar Pazar Tezgahlarını Boş Bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN