Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çerkezköy Kaymakamı Kubilay’dan Tapu Müdürlüğü’ne Denetim

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:48
Çerkezköy Kaymakamı Kubilay’dan Tapu Müdürlüğü’ne Denetim
’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, kurum denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor. Tapu Müdürlüğü’nü denetleyen Kubilay, kurumun yangın tüpleriyle bile ilgilendi.
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Nüfus Müdürlüğü’nün hemen ardından Tapu Müdürlüğü’nü denetledi. Çerkezköy Tapu Müdürlüğü’nde habersiz denetleme ve incelemelerde bulunan Kaymakam Metin Kubilay, işlem için gelen vatandaşlarla da görüşerek tapu hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu.
İlçede göreve başladığından bugüne kadar Tapu Müdürlüğü’nü 3 defa teftiş ettiğini belirten Kaymakam Metin Kubilay, teftişlerde gördüğü eksikliklerin büyük oranda giderildiğini belirtti. Kapılara şifreli kartlı giriş sisteminin takıldığını, imza odasına vatandaşı davet etmek için anons siteminin kurulduğunu yerinde gören Kaymakam Metin Kubilay, Tapu Müdürlüğü’nde artık iş ve işlemler için vatandaşların cep telefonuna mesaj gönderilerek işlemlerinin hangi aşamada olduğu bilgisinin verildiğini kaydetti. Evraklarında eksik olanlara bilgilendirme yapıldığını belirten Kubilay, işlemleri biten vatandaşlara, imzaya gelmeleri hususunda yine cep telefonu ile randevu verildiğini söyledi.
Kaymakam Metin Kubilay, teftiş sırasında Tapu Müdürlüğü’nde vatandaşlarla da sohbet etti. Sorunları dinleyen Kaymakam Metin Kubilay, ardından tüm birimleri personeli ile beraber denetledi.
Personelin yaptığı işlemleri yerinde takip eden Kaymakam Metin Kubilay, daha sonra yangın tertibatını kontrol etti. Yangın söndürme tüplerinin son kullanım tarihlerine dikkat edilmesini, yıllık testlerinin yapılmasını ve eksikliklerin de bir an önce giderilmesi talimatını veren Kaymakam Metin Kubilay, amaçlarının yönetimin iyileştirilerek vatandaşa daha iyi hizmet verilmesi olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy Kaymakamı Kubilay’dan Tapu Müdürlüğü’ne Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN