Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarcılardan Eğitime Anlamlı Destek

Giriş Tarihi: 21.2.2015 16:58
Pazarcılardan Eğitime Anlamlı Destek
’ın Çerkezköy ilçesinde Pazarcılar Derneği örnek davranışa imza atarak, ilçede eğitim veren Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu’na giysi, oyuncak ve para yardımında bulundu.
Çerkezköy’deki pazarcı esnafının sorunlarını çözme ve onlara destek olma amacıyla faaliyet gösteren Pazarcılar Derneği yönetimi, bir yandan da ilçe eğitim-öğretimine destek olmaya çalışıyor. Destek kapsamında, Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, eşi Emine Aydemir ve Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Terzi, Kasım Korkmaz ve Fehim Furan ile birlikte Fevzi Paşa Mahallesi’nde eğitim veren Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz da yer aldı. Ziyaretçiler burada Okul Müdürü Hülya Altuntaş, Okul Aile Birliği Başkanı Yeşim Kaya ve öğretmenler tarafından karşılandı. Çerkezköy Pazarcılar Derneği yönetimi, yaptıkları ziyarette okula giysi ve oyuncak yardımının yanı sıra bin 500 TL’lik de maddi yardımda bulundu.
Pazarcılar Derneği’nin eğitime verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu’na yaptıkları desteklerden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü adına pazarcı esnafına teşekkür etti.
"ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Çerkezköy Pazarcılar Derneği olarak bir yandan pazarcı esnafının sıkıntılarını çözmek ve pazarcı esnafının çalışma şartlarını iyileştirmek için çalıştıklarına dikkat çeken Dernek Başkanı Cevdet Aydemir, "Bir yandan da sosyal sorumluluk gereği üzerimize düşen görevleri yerine getirme gayretindeyiz. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim görmesi için elimizden geldiğince destek olmaya çaba sarf ediyoruz" dedi.
Pazarcı esnafının katkıları ile alınan giysi, ayakkabı ve oyuncakları ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu yönetimine teslim eden Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, "Bunun yanında bin 500 TL de nakit para topladık. Bu parayı da öğrencilerin eğitimi kapsamında harcanması için okul yönetimimize teslim ediyoruz. Bundan sonra da dernek olarak eğitim-öğretime desteklerimiz devam edecekti" ifadelerini kullandı.
Okullarına böylesi bir katkıda bulunan Çerkezköy Pazarcılar Derneği’ne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Okul Müdürü Hülya Altuntaş ise "Destekleriniz bizleri çok mutlu etti. Yardımlarınız sayesinde özel eğitim sınıflarımız çok daha donanımlı olacak" dedi. Eğitimde herkesin mevcut eksiklikleri kapatma gayretinde olduğunu söyleyen Altuntaş, "Okul öncesi eğitim çok önemlidir. Dolayısıyla bu tür yardımlar bizler için büyük önem taşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcılardan Eğitime Anlamlı Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN