Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Dükanlı’ya Mali Kongrede Üyelerden Onay

Giriş Tarihi: 9.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Hasan Dükanlı’ya Mali Kongrede Üyelerden Onay
’ın Kapaklı İlçesi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mali Kongresini yaptı. Kongrede Başkan Hasan Dükanlı’nın yönettiği kooperatif faaliyet raporu ve 2014 yılı bilanço ve gelir gider hesapları üyelerin onayını aldı.
Kapaklı Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu, Divan Başkanlığı’nın oluşturulması ile başladı. Divan Başkanlığı’na Trakya ve Marmara Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve İpsala Kooperatif Başkanı İlhan Dalkıran, Dival Başkan Vekillliği’ne Saray Esnaf Kefalet Başkanı Ali Özen, katip üyeliklerine ise Kapaklı Esnaf Kefalet Kooperatifi ortaklarından Kadir Kesik ve Fevzi Ruç seçildi.
Genel Kurul’a katılan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Bu manzarayı burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Güzide topluluğu burada görmek herkese nasip olmaz. 6 Aralık 2012 tarihinde biz ilçe mi mahalle mi olacağız diye Cumhurbaşkanının onayını bekliyorduk. İyi ki ilçe olduk. İlçe olduktan sonra bunları Kapaklı’da görüyoruz. Gerçekten 12’nci ayına girmiş olan ilçemizde Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kongresinin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
Kooperatif’in faaliyet raporu ve 2014 yılı bilanço, gelir gider hesapları görüşülmesi ile devam eden genel kurulda okunan raporlar ve hesaplar müzakere edilerek oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve Denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası oy birliği kabul edildikten sonra 2015 yılı tahmini bütçesi okunarak karara bağlandı.
Toplantıda, yönetim kurulu üyeleriyle, denetim kurulu üyelerinin aylık ücret ve huzur hakları, yolluklarının belirlenmesinin ardından Bölge Birliği’ne temsilci seçilmesi ile ilgili verilen önerge görüşüldü. Önergede 4 yıl görev yapmak üzere Hasan Dükanlı ile Adem Verici’nin Bölge Birliği Temsilcisi, iki yıl görev yapmak üzere Şenol Aydoğdu ile Gökhan Cantürk’ün ise denetim kurulu üyesi olması oy birliği ile kabul edildi.
Dilek ve temennilerin ardından konuşma yapan Tekirdağ Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atakan, "Bugün bu birlikteliği sağlayan Başkan Hasan Dükanlı’ya teşekkür ediyorum. Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine görevinde başarılar diliyorum" dedi.
Kongreye AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Çerkezköy Esnaf Odası Başkanı Ali Bozdağ, Tekirdağ Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atakan, İpsala Kooperatif Başkanı İlhan Dalkıran, Saray Esnaf Kefalet Başkanı Ali Özen, Çerkezköy Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat ile Kooperatif üyeleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Dükanlı’ya Mali Kongrede Üyelerden Onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN