Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapaklı Kaymakamı Gürbüz: "Asılsız İhbarlarla 155’i Meşgul Etmeyin"

Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Kapaklı Kaymakamı Gürbüz: Asılsız İhbarlarla 155’i Meşgul Etmeyin
’ın Kapaklı ilçesinde yeni kurulan 155 Polis İmdat Hattı’nın tanıtım programında konuşan Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, asılsız ihbarlarla 155’in meşgul edilmemesi gerektiğini söyledi.
Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen 155 Polis İmdat İhbar Hattı, düzenlenen programla basına tanıtıldı. Programda konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, vatandaşlardan 155 ihbar hattını boş yere meşgul etmemelerini istedi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde toplam 16 birimin bulunması gerektiğine işaret eden Kapaklı Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, "Biz göreve geldiğimizde 4 birimimiz yoktu. Bunlar Pasaport Büro Amirliği, Olay Yeri İnceleme, 155 Polis İmdat İhbar Hattı ve Trafik Tescil birimleriydi. Pasaport Büro Amirliği’nin ardından 155 Polis İmdat İhbar Hattı faaliyete geçti" dedi.
2 HAFTADA 700 İHBAR
Emniyet Müdürü Barın, "İlçe sınırları içinden sabit telefon ve cep telefonlarından 155’e yapılan tüm ihbarlar haber merkezimize düşecektir. Bugüne kadar toplam 700 ihbar aldık. Fakat bunların çoğu asılsız ihbarlar. Buradan vatandaşlarımızı asılsız ihbar yapmamaları konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum" ifadelerini kaydetti.
Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz de 155 Polis İmdat İhbar Hattı’nın Kapaklı’ya hayırlı olmasını temenni ederek, "Vatandaşlarımızın bu hattı asılsız ihbarlarla meşgul etmemesi gerekiyor. Asılsız ihbarlar bir yandan polisimizi oyalarken, bir yandan da polisimizin ihbarlara karşı olan alakasını da olumsuz etkileyecektir" dedi.
Programda Kaymakam Gürbüz de 155 Polis İmdat İhbar Hattı’nı arayarak ihbarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapaklı Kaymakamı Gürbüz: "Asılsız İhbarlarla 155’i Meşgul Etmeyin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN