Ekşioğlu Vakfı İki Bin Kişiyle Çanakkale Şehitliğine Gitti

Giriş Tarihi: 22.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
Çanakkale Şehitliğini ziyaret için iki bin kişiyle Çanakkale’ye giden Ekşioğlu Vakfı üyeleri, ’dan geçişleri sırasında gece saat 02:30’da eski Rize Valisi olan ve bir süre önce Tekirdağ Valiliğine atanan Enver Salihoğlu tarafından karşılandı. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, Vali Salihoğlu’nun gece yarısı karşılama jestine anlamlı bir fotoğraf karesi hediye ederek sürprizle karşılık verdi.
İstanbul’dan 44 otobüsle yola çıkan Ekşioğlu Vakfı üyesi 2 bin kişi, bir dönem Rize Valiliği yapan ve kısa bir süre önce Tekirdağ Valiliği’ne atanan Enver Salihoğlu tarafından karşılandı. Ekşioğlu Vakfı üyelerini il girişinde karşılayan Vali Enver Salihoğlu, Vakıf Başkanı Ali Ekşi’ye ’hoşgeldiniz’ dileklerini iletti. Vakıf üyesi kadınlara eşi ile birlikte karanfil dağıtan Vali Enver Salihoğlu’na Vakıf Başkanı Ali Ekşi tarafından Rize’de görev yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen bir fotoğraf karesi hediye edildi.
VALİ SALİHOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı Necati Selvitop, ecdadı hatırlamak için Çanakkale yolunda olduklarını belirterek 02:30 sıralarında kendilerini karşılayan Vali Enver Salihoğlu’na teşekkür etti. Ali Ekşi, Salihoğlu’nu Ovit yaylasında 11 Nisan tarihinde yapılacak Kar Festivaline davet etti.
“EKŞİOĞLU OLMAK AYRICALIKTIR”
Vali Salihoğlu da, Rize’de görev yaptığı dönemde Ekşioğlu ailesinin önemli katkılarını gördüklerini belirterek "İkizdere ilçemize bir öğretmen evi kazandırdılar. Sağlık ocağı, kültür merkezi ve lise gibi bina yaptılar. Ekşioğlu ailesi ilçelerine kalıcı eserler yaptı. Hem Rizeli hem İkizdereli hem de Ekşioğlu olmak ayrıcalıktır. Rize ve Karadeniz insanı iyi insandır. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekşioğlu Vakfı İki Bin Kişiyle Çanakkale Şehitliğine Gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN