Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Giriş Tarihi: 22.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı dolayısıyla Erzurumlular Derneği’nde kutlama yapıldı.
Sunuculuğunu Kenan Tekin’in yaptığı programda, Erzurumlular Derneği Başkanı Şimşek Nişancı, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derneğin Avukatı Yavuz Avcı da Erzurum’un tarihi önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı.
Geceye katılarak Erzurum’un kurtuluş savaşının başladığı yer olduğunu kaydeden Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Erzurum’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, “Öncelikle burada bulunan herkes Tekirdağlı. İçinde yaşadığımız kenti benimsemeliyiz. O nedenle önce Tekirdağlı olacağız. Sonra kökenlerimizin bize kattığı kazandırdığı kültürel değerleri koruyup buraya taşıyıp sürdürmemiz gerekiyor. Ben bu inançtayım. O nedenle bulunduğumuz ilin markası olmaya çalışalım" dedi.
Önce Tekirdağ sonra Erzurum diyerek herkesi bu güzel ve anlamlı günde tekrar saygıyla selamladığını anlatan Salihoğlu, şöyle konuştu: "Ben görevimin aşağı yukarı 11 yılını Gümüşhane, Erzincan, Ağrı ve Kars’ta tamamladım. O nedenle Doğu Anadolu Bölgesinin bana kazandırdığı çok şey olduğuna inanıyorum. Erzurum’da, Doğu Anadolu bölgemizin en güzel en önemli merkezlerinden biri. Kurtuluş Savaşımızın başladığı yer. Büyük kahraman Atatürk’ün milletvekili olduğu yer. Tabi oranın yetiştirdiği çok değerli ilim damları halk ozanları var. Hepsini buradan sevgi ve rahmetle anıyoruz. Bende bu gün yeni göreve getirildim. Ağır yüke ağır göreve layık olmaya çalışacağız. Hiçbir yardım gözetmeden tüm hemşehrilerime gece gündüz hizmet için çalışmayı ilke edindik. İnşallah bu güzel şehrin bir adım daha ileri gitmesini sağlarız."
Kapısının her zaman herkese açık olduğunu anlatan Salihoğlu, şunları söyledi: "İnternet sayfamıza girerseniz telefon numaralarımız mevcut. İhtiyaç olduğunda ulaşabilirsiniz. Tekrar Erzurum’un kurtuluşunu kutluyorum. Allah bize bir daha böyle zor günleri göstermesin. Bölgede görev yaptığımız ile bu dönemde kurtulmuştur. O sebeple onlarında kurtuluşlarını tebrik ediyor, Erzurumlu hemşehrilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.”
Gecede sanatçılar Murat Alkuş ve Özcan Türe de Erzurum türkülerini seslendirdi. Geceye Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, İl Jandarma Komutanı Hakan Saraç ve siyasi parti milletvekili aday adayları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN