Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanı Hamdi Şılga:

Giriş Tarihi: 7.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 10:31
AK Parti İl Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanı Hamdi Şılga, engellilerin yaşam kalitelerini arttırmanın öncelikleri olduğunu söyledi.
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanı Hamdi Şılga, hükumetin, engelli vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulamaları kapsamında engellilerin yaşamını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.
Çalışmalar kapsamında 18 yaşını dolduran engelli vatandaşların maaş alabileceğini ifade eden Şılga, "Hükümetimiz döneminde yaşı 18’in üstünde olan ve engelli olduğunu raporlayan vatandaşlarımızdan herhangi bir geliri olmayanlara 4869 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımından bulunulacak tutar kadar aylık bağlanılacak olup, 18 yaşını tamamlamış engellilerden talep etmesine rağmen işe yerleştirilemeyenler için de 3240 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımından bulunulacak tutar kadar aylığa bağlanacaktır. Yine 18 yaş altı engelli yakınlarının bakımını üstlenenler de aynı şekilde tespit edilecek tutar kadar aylık maaşa bağlanacaktır. Hükümetimiz yine bu dönemde 2015 yılının ilk yarısı için evde bakim ücreti olarak engelli annelerine 572 TL aylık bağlamıştır. Bu çalışmalara ilaveten ayrıca engelli çocuğu olan annelere erken emeklilik, engelli çocuğu olanlara nöbet muafiyeti, engelli sporcuların YGS şartı aranmaksızın yüksek öğrenime yerleşmesi, TOKİ kampanyalarından öncelikli yararlanmalarında, yüzde 40 ve üzeri tüm engellilerde ve engelli çocuğu olanlarda gelir vergisi indirim hakkı tanınması, yeni araç alırken özel tüketim ve motorlu taşıtlar vergisinden muaf araç alma hakkı ve daha birçok iyileştirme çalışması yapılmış olup, tüm bu çalışmalar engelli vatandaşlarımızın yaşamını daha kaliteli ve yüksek standarda ulaştırmaya dönüktür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanı Hamdi Şılga:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN