Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Macaristan Barolar Birliği Başkanı Banati’den Şehit Savcı Açıklaması:

Giriş Tarihi: 8.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 12:36
Macaristan Barolar Birliği Başkanı Janos Banati, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin kabul edilemez ve ağır trajedi olduğunu söyledi.
Baro Başkanlığını ziyaret eden Macaristan Barolar Birliği Başkanı Dr. Janos Banati, İstanbul Adliyesinde DHKP-C terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz hakkında açıklamalarda bulundu. Banati, yaptığı açıklamada, olayın büyük bir trajedi olduğunu ve duruma çok üzüldüklerini ifade ederek, "Bu çok büyük bir trajediydi. Yaşanan olay son derece kötü ve çok üzücü bir olaydı. Hele biz hiçbir insanın ölmesini istemeyiz. Bir insanın ölmesi her zaman büyük bir trajedidir. Ama bir insanın adliye sarayının içerisinde öldürülmesi bu trajediyi daha da ağırlaştırılıyor. Bu nedenle biz çok üzüldük. Olayın nedenlerini tam olarak bilemiyoruz. Ama her ne olursa olsun bir insanın öldürülmesi hele adliye içerisinde öldürülmesi kabul edilemez ve ağır bir trajedidir. Bu olaydan dolayı çok üzgünüz ve herhangi bir şekilde tekrarlanmaması bir daha hiçbir şekilde böyle bir üzücü olayın olmamasını diliyoruz" diye konuştu.
Açıklamanın ardından Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Huriye Altay Erol, Macaristan Barolar Birliği Başkanı Janos Banati’ye plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Macaristan Barolar Birliği Başkanı Banati’den Şehit Savcı Açıklaması:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN