Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ordulular Derneği’nden Örnek Davranış

Giriş Tarihi: 8.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:30
Ordulular Derneği’nden Örnek Davranış
’ın Kapaklı ilçesinde faaliyet gösteren Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği örnek bir faaliyete daha imza attı. Dernek binasında düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Ordulular, kahvaltının ardından kan bağışında bulunabilmek için sıraya girdi.
Kapaklı’da ikamet eden Ordulular, Dernek Binası’nda düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltı programına Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın ve Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Saç da katıldı. Kahvaltı sonrası konuşma yapan Dernek Başkanı Süleyman Doğan, "Ordulular Derneği olarak bu güzel organizasyonu her ay yapmak istiyoruz. Biz, Ordulu kardeşlerimizi her zaman derneğimizin çatısı altında görmek isteriz. Mutlu ya da üzüntülü günlerimizde hep yan yana durmak isteriz. En kötü günümüz böyle olsun" dedi.
Ordulular Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programının en beğendiği yönünün kan bağışı kampanyasını da içermesi olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz ise "Ülkemizin ciddi anlamda kan bağışlarına ihtiyacı var. Türkiye’de yılda yaklaşık 1 milyon litre kan bağışı toplanıyor. Fakat ihtiyaç duyulan kan miktarı ise yılda yaklaşık 2 milyon litredir. Bunun için millet olarak kan bağışı konusunda daha duyarlı olmalıyız" ifadelerini kaydetti.
Kapaklı Ordulular Derneği’nin birçok güzel organizasyona imza attığını söyleyen Kaymakam Gürbüz, "Ordulular, düğünde cenazede hep bir aradalar. Bu tür etkinlikler sayesinde insanlar birbirini tanıma kaynaşma fırsatı buluyor. Dolayısıyla da gerek mutlu gerekse üzüntülü günlerinde birbirlerinin yanlarında olabiliyorlar" açıklamalarında bulundu.
Konuşmaların ardından Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz ve Ordulular, Kan Bağışı Otobüsüne geçerek kan bağışında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ordulular Derneği’nden Örnek Davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN