Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Elektronik Atıklar Geri Kazandırılıyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
Tekirdağ’da Elektronik Atıklar Geri Kazandırılıyor
merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaları (AEEE) toplayarak hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de artıkların doğaya zarar vermesine engel oluyor.
Süleymanpaşa Belediyesi, şehrin belirli noktalarına yerleştirdiği kumbaralarla atık elektrikli ve elektronik eşyaları toplayarak geri dönüşüme katkı sağlıyor. Floresan lambalar, çamaşır makineleri, elektrikli süpürgeler, fırın, buzdolabı, klima, monitör, CD çalar, fax, bilgisayar, TV gibi aletlerin toplandığı proje ile daha temiz, daha sağlıklı ve daha yeşil bir Süleymanpaşa için ekipler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
2 TON 680 KİLO ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYA İLE GERİ DÖNÜŞÜME DESTEK
Süleymanpaşa Belediyesi, ekiplerin çalışmaları sonucu 2015 yılının ilk teslimatını yaparak 2 ton 680 kilogram Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyayı (AEEE) zararsız hale getirilmek ve geri dönüştürülmek üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesisine gönderdi. Süleymanpaşalı vatandaşların 0 850 450 59 59 numaralı çağrı merkezini arayarak talepte bulundukları takdirde ekiplerin adreslere gelerek atık elektrikli ve elektronik eşyaları almasıyla kampanyaya destek verebileceği kaydedildi.
Öte yandan, elektronik atıkların uygun yöntemlerle geri kazanımı yapılmadığında ya da direkt doğaya verildiğinde içerisinde bulunan Kurşun (Pb), Civa (Hg), Krom +6 (Cr+6), Polibromürlü Bifeniller (PBB), Polibromürlü Difenil Eterler (PBDE) maddelerinin toprağa, suya ve havaya karıştığı bildirildi.
Doğaya ve çevreye zarar vermenin önüne geçmek için başlatılan projeye Süleymanpaşa Belediyesi de destek vererek doğa dostu belediye olma yönünde emin adımlarla ilerliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ’da Elektronik Atıklar Geri Kazandırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN