Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çerkezköy’de Larva Üreme Alanları İlaçlandı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:09
Çerkezköy’de Larva Üreme Alanları İlaçlandı
’ın Çerkezköy ilçesinde larva üreme alanlarında ilaçlama yapıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Vektörel Mücadele Ekibi ve Çerkezköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sinek, sivri sinek, kara sinek gibi haşerelere karşı ilaçlama gerçekleştirdi.
Çerkezköy genelindeki su birikintileri ve bataklık alanlarda yürütülen larva mücadelesinde ilaçlama çalışmalarının deneyimli personeller tarafından gerçekleştirildiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürü Özgen Manav ve Çerkezköy Sağlık İşleri Müdür Vekili Veteriner Hekim Şevket Halimoğlu, "Hedef dışı canlıların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemlerin alındı. Larva ile mücadele konusunda ekibimiz hassasiyetle çalışmaları yürütüyor. Bahar mevsiminin gelmesi ve sıcaklıkların yüzünü göstermesi ile birlikte vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için her yıl yaptığımız ilaçlama çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
Tekirdağ ve ilçelerinde ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürü Özgen Manav, "Çerkezköy’deki irili ufaklı bütün bataklık ve su birikintileri sivrisinek, larva üreme alanlarını, kent içi yeşil alanlar, çalılık gibi alanlarda iki araç ve beş uzman personelimizle periyodik ilaçlamaları yaptık. Vatandaşlarımızın rahat etmeleri için yaz boyunca da bu çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy’de Larva Üreme Alanları İlaçlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN