Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkücüler ’da Çin Bayrağını Yaktı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Ülkü Ocakları üyeleri, ’ın Çerkezköy ilçesinde Doğu Türkistan’daki Müslümanlara yönelik zulmü protesto ederek belediye meydanında Çin Halk Cumhuriyeti’nin bayrağını yaktı.
Çin zulmünü protesto etmek için Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Hakkı Açıkgöz ve il yönetimi, Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ ve yönetimi, Kapaklı Ülkü Ocakları Başkanı Korhan Ogan ve yönetimi ile birlikte yaklaşık 500 kişi Çerkezköy Belediye Meydanında toplandı. Burada Türk ve Doğu Türkistan bayrakları açarak Atatürk Caddesi üzerinde yürüyen kalabalık ’Kanımız aksa da zafer İslamın’, "Ne Mutlu Türküm Diyene", "Müslüman Uyuma Türkistan’a Sahip Çık", "Vatan Sana Canım Feda" sloganları attı.
Yürüyüşün ardından yeniden Belediye Meydanında toplanan grup, basın açıklaması yaptı. Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da zulmün yıllardır devam ettiğini belirten Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Hakkı Açıkgöz, Müslüman Uygur Türkleri’nin yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti.
Açıkgöz, "Ülkücüler ve Ülkü Ocakları, Doğu Türkistan davasının müdafii olmaya devam edecektir. Gök Bayrak’ı Al Bayrak gibi namusları bilecektir. Kaşgar’da yaşanan olaylar sırasında alçakça şehit edilen 28 Uygur Türk’ü başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" açıklamalarında bulundu.
Açıklamanın ardından yaklaşık 500 kişilik grup İstiklal Marşı ve ülkücü yemini okundu. Daha sonrada grup, Çin Halk Cumhuriyeti bayrağını yaktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkücüler Tekirdağ’da Çin Bayrağını Yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN