Malkara’da Vatandaştan Duyarlı Davranış

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Malkara’da Vatandaştan Duyarlı Davranış
’ın Malkara ilçesinde bir grup vatandaş, çevre bilincinin gelişmesi ve geri dönüşüme destek vermek amacıyla biriktirdikleri plastik şişe ve kapakları, çevre gönüllülerine teslim etti.
Esnaf ve vatandaşlar tarafından Başçeşme Meydanına getirilen çuval dolusu kapak, Çevre Gönüllüleri Nazmi Tunca ve Hüseyin Yontar’a teslim edildi. Yaz ayında da kapak toplamaya devam ettiklerini belirten Çevre Gönüllüsü Nazmi Tunca, "Biz Malkara ve civarında çevre bilincini geliştirme, geri dönüşüme destek verme ve ağaçlandırma çalışmalarına katılma, çevremizi, ormanlarımızı, hayvanlarımızı koruma amacını taşıyan bir grubuz. Şu ana kadar topladığımız plastik kapaklarla engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alımına destek olduk. Amacımız, Malkara’da çevre bilincini geliştirmek, ağaçlandırma çalışmalarına katılmak, doğal hayata ve geri dönüşüme destek vermektir. Çevre gönüllüleri olarak, çevre bilinci oluşması ve çevrenin korunmasına yönelik projeler yürütmeye devam edeceğiz" dedi.
Kapak toplamaya destek veren Malkaralı vatandaşlar da sıcak havaya rağmen kampanyaya daha fazla katkıda bulunacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malkara’da Vatandaştan Duyarlı Davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN