Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Popüler video sitesi kapatıldı

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Vimeo'ya Türkiye'den erişim sağlanamadı.

Giriş Tarihi: 10.1.2014 13:51
Siteye dün akşam saatleri itibariyle girmeye çalışanlar tarayıcılarında uyarı masajıyla karşılaştı ve popüler video paylaşım sitesine erişemedi.

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Vimeo'ya girmek isteyen kullanıcılar, siteye girmek istediklerinde 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir" uyarısı ve hata mesajlarıyla karşılaştı. Bir kısım kullanıcı ise bir mahkeme kararını görüntüledi ancak siteye erişemedi. Öte yandan DNS ayarlarını değiştiren veya VPN gibi (Sanal Özel Ağ) yöntemleri kullanan kullanıcılar siteye girmekte herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

2004 yılında Jake Lodwick ve Zach Klein tarafından ABD'de kurulan ve kullanıcıların videolarını paylaşabilmelerini ve görüntüleyebilmelerini sağlayan Vimeo dünyanın en çok tıklanan 100 sitesi içinde yer alıyor.

YASAK AK PARTİ VE CHP'NİN İNTERNET SAYFALARINI DA ETKİLEDİ

Vimeo'nun yasaklanmasıyla beraber Vimeo'daki videoları kullanan web siteleri de yasak kararından olumsuz etkilendi. AK Parti ve CHP'nin resmi internet sitelerinde yer alan videolar Vimeo'da yüklü olduğundan artık bu videolara da erişilemiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Popüler video sitesi kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN