Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NBA, itibarı teknolojiyle yönetiyor

Giriş Tarihi: 10.2.2014

Türkiye'de Avea ile basketbol okulu kampı açan basketbolun merkez üssü NBA, itibarını teknoloji kullanarak artırıyor

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından ABD basketbol ligi NBA, itibar yönetimi için sosyal medya, internet ve teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Avea NBA Basketbol Kampı toplantısında konuşan NBA yöneticileri organizasyonun itibar yönetiminin arkasındaki teknoloji hakkında bilgi verdi. NBA maçlarının tümünde çok detaylı istatistiklerin görsel arşivlerle ilişkilendirildiğini belirten yetkililer bunun sadece gazeteciler için değil, sosyal medyada paylaşımın artırılması için de kullandıklarını ifade ettiler.

İSTATİSTİKLER COŞTURDU

NBA, SAP, Oracle, Google gibi teknoloji devleriyle yakın çalışma içerisinde. Teknolojik altyapı sayesinde canlı istatistikler ile NBA TV görüntüleri eşleştiriliyor. Bir maçın görüntüsü aylar hatta yıllar sonra bile izlenir hale geliyor. Böylece yayın gelirleri sadece canlı ya da bant görüntülerden oluşmuyor. En çok da sosyal medyayı aktif şekilde kullanan kanaat önderlerinin bu görüntülere ve istatistiklere ulaşımı sağlanıyor. Bu sayede spor öne çıkıyor, kavga görüntüleri değil, anlamlı içerik ve istatistikler daha çok paylaşılıyor.

NBA İLE İŞBİRLİĞİ İYİ ASİST OLDU

Avea yetkilileri kamp çalışmalarına geçtiğimiz hafta NBA yıldızlarının katıldığı etkinlikle ilk duyuruyu yaptı. FCBEscola Camp Avea projesini sosyal alanda gerçekleştirdiği inovatif çalışmaları "Fileleri kucaklayan Rövaşatası" diye nitelendiren Avea CEO'su Erkan Akdemir; Avea NBA Basketbol Kampı için ise "Türkiye'nin basketbol geleceği için mükemmel bir asist" benzetmesini yaptı.

BASKETBOL DAHA DA YAYILIYOR

Avea'nın kurulduğu günden beri Türkiye'de sporun gelişimini desteklemeyi ve bu alanda değerler üretmeyi ilke edindiğini belirten Erkan Akdemir, "2012'den bu yana, dünyanın en prestijli ve başarılı spor organizasyonlarının başında gelen NBA'in Türkiye Resmi Ortağı olarak basketbolun ülkemizde gelişmesi için çalışıyoruz" dedi. Akdemir, "Avea NBA Basketbol Kampı projesini de; basketbolun Türkiye'de daha geniş kitlelere ulaşması ve bu spora gönül veren gençlerin teşvik edilmesi amacıyla gerçekleşirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NBA, itibarı teknolojiyle yönetiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN