bombayı patlattı!

Giriş Tarihi: 19.3.2014 14:41 Güncelleme Tarihi: 19.3.2014 14:44

, son dönemin en büyük bombasını patlattı. İşte özel Android ve ilk 2 bombası! Google, giyilebilir cihazlara yönelik yeni Android sürümü Android Wear'ı duyurdu.

HTC, Samsung, Motorola, Asus ve LG'nin akıllı saatlerinde ve diğer giyilebilir teknolojilerinde kullanılacak olan Android Wear, Now yoluyla sesli komutlara ağırlık verecek. Diğer akıllı saatlerde olduğu gibi Android Wear cihazlarında fitness özellikleri ön planda olacak.

Android Wear için yayınlanan tanıtım videosunda ismi belirtilmeyen akıllı saatlere sahip kullanıcılar, saatleriyle taksi çağırıyor, mesajlara cevap veriyor, yol tarifleri alıyor, maç sonuçlarını alıyor ve fazlasını yapabiliyorlar.

Mobil teknolojinin mümkün kıldığı şeylerin henüz çok küçük bir kısmını gerçeğe dönüştürdüklerini söyleyen Google'ın Android, Chrome ve Uygulamalar ikinci başkanı Sundar Pichai, giyilebilir teknolojiler konusunda çok heyecanlı olduklarını, bu teknolojilerin etrafınızda olup biteni anlayabildiğini, onlarla basit ve hızlı bir biçimde, sadece bakarak veya bir kelime söyleyerek etkileşime girebileceğinizi söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google bombayı patlattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN