Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMC bulutta vites yükseltiyor

Giriş Tarihi: 9.5.2014 16:54

EMC World etkinliği 5-7 Mayıs tarihleri arasında Redefine (yeniden tanımla) mottosu ile gerçekleşti.

Dijitalleşen dünyada depolanan veri miktarı katlanarak artmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen kurumsal veri depolama şirketlerinden EMC'nin her yıl düzenlediği EMC World etkinliği 5-7 Mayıs tarihleri arasında Redefine (yeniden tanımla) mottosu ile ABD'nin Las Vegas kentinde gerçekleşti.

Veri depolama çözümlerinde yeni trend olan bulut depolamayı tercih eden şirket sayısı hızla artarken bulutta kullanılan teknolojiler de gelişmeye devam ediyor. EMC, depolama çözümlerinde daha yüksek performası daha düşük fiyatlarla buluşturmak için sunduğu çözümleri yeniden tanımladı.

EMC, Elastic Cloud Storage adını verdiği bulut depolama çözümü ile açık bulut hizmeti sunan Amazon ve Google'a göre %8 ile %28 oranında maliyet avantajı sunduğunu açıkladı.

EMC World 2014'te Hybrid Cloud çözümü de yeniden tanımlanarak şirketlerin bulut bilişim servislerini birleştirdikleri hibrit bulut servislerini daha hızlı, güvenilir ve düşük maliyetlerle kullanabilmeleri sağlandı.

Veriye her yerden erişmeye imkan sunan Synplicity uygulamasının ürün yöneticisi Varun Parmar, çalışanların mobil cihazlarını kullanarak hızlı ve güvenilir bir şekilde verilere ulaşabildiğini açıkladı. iOS, Android ve Windows Phone için geliştirilen mobil aplikasyonlar kullanıcıların güvenilir bir şekilde dosyalara erişmesini sağlarken, dosyaları açmak için farklı bir uygulamaya gerek duymuyor. Dosyaları görüntülemek, düzenlemek ve diğer kullanıcılarla paylaşmak Syncplicity ile mümkün. Documentum ve SharePoint yazılımları ile entegre çalışabilen Syncplicity, SSO (Single Sign On) desteğine de sahip.

EMC, Silikon Vadisi'nde kurulan Flash depolama çözümleri sunan startup şirketi DSSD'yi satın aldığını EMC World 2014'te duyurdu. DSSD'nin daha önce Sun Microsystems'in depolama birimi yöneticiliğini yapmış olan CEO'su Bill Moore, EMC bünyesine geçen DSSD'nin CEO'luğunu sürdürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EMC bulutta vites yükseltiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN