Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4G'yi komşuda deneyeceğiz

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, "4G'nin gelişimi konusunda dünyada lider şirketiz. 4G uluslararası dolaşımı, Türkiye'den yurtdışına çıkan müşterilerin bu teknolojiyle tanışması açısından öncü bir aksiyon olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Akıllı telefonlarda fiber hız deneyimi sunan 4G hizmeti için Türkiye'de takvim henüz belli değil. Operatörler hız testi konusunda yarışa girerken, Vodafone Türkiye RED tarifesini kullanan abonelerine 4G hizmetinden faydalanma şansı sunuyor. Abonelerin kendi tarifeleri üzerinden kullanabilecekleri 4G servisi Yunanistan, Portekiz, İtalya, Romanya, ve İspanya'da kullanılabilecek.

AVRUPA'DA YENİ BAŞLADI

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt ile Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, 4G uluslararası dolaşım hizmetini Portekiz'in başkenti Lizbon'da tanıttı. Gökhan Öğüt, "Portekiz'i seçmemizin bir sebebi 4G'ye geçen ilk ülkelerden biri olması. 4G özellikli cihaz sahibi müşterilerimiz, Vodafone'un uluslararası gücünü kullanarak akıllı ücretlendirme altyapımız sayesinde İtalya, İspanya, Yunanistan Romanya ve Portekiz'de alacakları hizmeti Türkiye'deymiş gibi kullanabiliyor" dedi. Avrupa'da 4G dolaşımının yeni başladığını açıklayan Öğüt, ülkesinde bu hizmet olmadığı halde abonelerine böyle bir imkân sunan tek operatörün Vodafone olduğunu söyledi. Öğüt şöyle konuştu: "Kendi SIM kartımla da deneyimledim. Biz 4G'ye hazırız. Vodafone Grubu'nun bir parçası olduğumuz için de hazırlıklarda bir adım öndeyiz. Bu dolaşım hizmetini 18 ülkeye taşıyacağız."

2016 BAŞINDA HAZIR
Vodafone Türkiye'nin bu alandaki hazırlıkları hakkında da bilgi veren Öğüt, şirketin 14 ülkede 4G deneyimi olduğunu belirtti. "Türkiye'de de hazırlıklar konusunda çok iyi noktadayız" diyen Öğüt, 230 bin kilometre fiber altyapının yeterli olmadığının ve rakamın artırılması gerektiğinin altını çizdi. Öğüt, "4G için yeni bant tesisi gerekiyor. Frekans kullanım ücretlerinin düzenlenmesi, yerel üretimle 4G cihaz sayısının artması gerekiyor. Bu şekilde devam edersek en geç 2016 başında 4G'ye geçeriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4G'yi komşuda deneyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN