Bu Android uygulamaları tehlike saçıyor

Ücretsiz Android uygulamalarını indirirken iki kez düşünün. Markette bulunan ücretsiz uygulamalar kullanıcıları tehdit ediyor.

Giriş Tarihi: 22.8.2014 13:54
Güvenlik Android kullanıcıları için her zaman büyük bir endişe kaynağı oldu. Cihazınıza virüs bulaşmaması için sadece yeni uygulama indirirken veya web'de gezinirken dikkatli olmak yeterli değil. FireEye Mobil Güvenlik Ekibi tarafından gerçekleştirilen analize göre, Google Play mağazasından 1000 en popüler ücretsiz Android uygulamasının yüzde 68'i saldırılara karşı korumasız.

10 BİN UYGULAMA ANALİZ EDİLDİ

10 bin uygulama analiz eden güvenlik ekibi FireEye, 1000 popüler ücretsiz uygulamanın saldırılara karşı zayıf olduğunu tespit etti. Kabaca 4.000 (% 40) uygulamanın sunucu sertifikalarının güvenli olup olmadığını kontrol etmiyoruz. Yaklaşık olarak 750 (% 7) uygulamaların saldırgan tarafından kötü niyetli bir web sunucusuna yönlendirip yönlendirmemek için host doğrulayıcılarından host adlarını kontrol etmiyoruz. Son olarak, 1.300 (% 13) WebKit kullanarak SSL hataları kontrol edilmiyor. Güvenlik endişeniz varsa, ücretsiz uygulamaları indirmeden önce iki kere düşünün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Android uygulamaları tehlike saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN