8.1'e rağmen lar devam ediyor

Giriş Tarihi: 23.10.2014 20:01 Güncelleme Tarihi: 24.10.2014 12:07
iOS 8.1'e rağmen sorunlar devam ediyor

'ın son si 8.1'de bazı ları gidermek için yeterli olmadı.

'ın iOS 8 sinin beraberinde getirdiği lar herkesin malumu. Bu güncellemeyle beraber birçok kullanıcı özellikle cihazlarının pil ömürlerinin kısaldığından ve WiFi ile şebeke sorunlarından şikayetçiydi. Bu sorunları yaşayan kullanıcılar büyük bir umutla Apple'ın iPad etkinliğinde duyurduğu iOS 8.1 güncellemesini beklemeye koyuldular. Bu güncelleme ise birkaç gün önce dünya genelindeki kullanıcıları için yayınlandı. Ancak görünüşe bu güncelleme de bazı sorunların çözülmesine yardımcı olamamış.

Geride bıraktığımız haftalarda iOS kullanıcıların Bluetooth, WiFi, hücresel bağlantı, pil tüketimi, çökme ve donma sorunları yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Bunların yanında Apple'ın belirttiğine göre yayınlanan iOS 8.1 güncellemesi birçok hatanın düzeltilmesine yardımcı oluyordu. Hatta Apple'ın belirttiği o listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Apple forumlarında bazı kullanıcılar iOS 8.1 güncellemesine rağmen cihazlarında bazı sorunların devam ettiğini iddia ediyorlar. Mesela birçok iPad mini kullanıcısı hala cihazlarının oldukça yavaş olduğunu hatta kullanılamayacak kadar yavaş olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra iPhone 5s kullanıcıları hala cihazlarını aşırı pil tüketiminden şikayetçiyken, iPhone 4s kullanıcıları ise hala WiFi bağlantısı sağlayamadıklarını dile getiriyorlar.

Bir iPad 2 kullanıcısı ise cihazının WiFi sorununun çözüldüğünü ancak hala hücresel bağlantıda sorun yaşadığını dile getirmiş.

Yani görünüşe göre iOS 8.1 kısmen bazı sorunların çözülmesini sağladıysa da hala birçok kullanıcıyı tatmin etmeyi başaramamış. Ve hala bazı cihazlarda sorunlar sürüyor. Peki sizin cihazınızdaki durum nedir? iOS 8.1 güncellemesi sorunlarınızın çözülmesini sağladı mı?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iOS 8.1'e rağmen sorunlar devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN