Türkiye'nin en iyi haber sitesi

un ayrıntıları belli oldu

'ın merakla beklenen uyla ilgili ayrıntılar belli oluyor.

Giriş Tarihi: 23.10.2014 20:21
Modüler telefonun ayrıntıları belli oldu

, 2013 Ekim ayında duyurulmuştu. O zamandan bu yana bazı gelişmelerle gündeme geldi. En önemlisi ise I/O Konferansı'nda modüler telefonun çalıştırılması oldu. Android 5.0 Lollipop'la çalışacak olan birimin iskeleti 50 dolar fiyatla 2015 başında satışa sunulacak. Şimdiye kadar Google'ın satışla ilgili verdiği lar bunlardı. Ancak tüketicilerin modülleri nasıl alacağı belli oldu.

Purdue Üniversitesi'nde konuşan Google'dan Paul Eremenko, Project Ara modüllerinin Google Play Store'a benzer bir mağaza ile satışa sunulacağını ortaya koydu. Eremenko tam olarak şunları söyledi:

"Bizler özgür ve açık bir platform oluşturuyoruz. Android'in açık kaynak kodlu ve herkese açık şekilde kullanılması gibi, Ara MDK da açık ve ulaşılabilir olacak. Bu yüzden herkes geliştirici kitinin özelliklerine göre bir modül oluşturabilir ve Ara modül mağazasına koyabilir. Doğrudan tüketicilere satabilir."

Bu çaba tüketicilerin kolayca modüllere ulaşmasını ve almasını, belki de kendi fikirleriyle özel bir şeyler olmasını sağlayabilir. Bir yandan alıcılar rastgele uygulama yüklenmiş bir modülü almakta tereddütlü olabilir.

Modüler telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Proejct Ara başarılı olacak mı? Mobil piyasayı nasıl etkileyebilir? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modüler telefonun ayrıntıları belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN