Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeni sını yayınladı

Giriş Tarihi: 24.10.2014 20:22
Facebook yeni uygulamasını yayınladı

yeni isimli yeni sohbet uygulamasını tanıttı ve yayınladı.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook bugün karşımıza Creative Labs ekibinin geliştirdiği yepyeni bir yla çıktı. 'un yeni uygulamasının adı ''. İsminden de tahmin edebileceğiniz üzere bu bir sohbet uygulaması ve 'oda' temelli oluşturulmuş.

Bir forum uygulaması olarak tanımlanan Rooms aslında internetin kaybolan eski ruhunu geri getirmek amacıyla oluşturulmuş. İlk gelen bilgilere göre uygulamada farklı konularda odalar açılacak ve bu odaya katılan insanlar odanın konusuna göre sohbet edecek. Ayrıca her odanın yöneticisi olacak bu yönetici odayı kuran kişi oluyor. Bu sohbeti yönlendirecek kişi de bu kurucu kişi olacak. İsterse odanın rengini, iste

Ayrıca bu odaya arkadaşlarınızı da davet edebileceksiniz ve fotoğraf, video ve metin akışı ile sohbetinizi sürdüreceksiniz.

Öte yandan uygulamanın belki de en önemli özelliği sohbete katılan kullanıcıların anonim olarak da sohbete katılabilecek olmaları. Yani bu uygulamada illa sohbete kendi kimliğinizle katılmak zorunda değilsiniz.

Şu an için ABD ve İngiltere gibi birkaç ülkede iOS platformu için yayınlanan uygulamanın ilerleyen günlerde diğer platformlarda ve ülkelerde de yayınlanması bekleniyor. Facebook'un yeni uygulamasını nasıl buldunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook yeni uygulamasını yayınladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN