Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in yüksek fiyatlarına tepki

'de giderek yükseliş gösteren satış fiyaarına karşı tepkinizi gösterebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26.10.2014 12:49
Steam'in yüksek TL fiyatlarına tepki

Chance.org sitesini bilenleriniz vardır. Bazen yanlış yürütülen bir , bazen çok istenen bir şey, bazen de kötü devam eden bir hizmetin düzeltilmesi için dijital imza kampanyaları başlatılıyor ve ilgili kişilerin görüp ona göre hareket etmeleri isteniyor. Biz de zaman zaman bu dijital imza kampanyalarını haberlerimizle sizlere sunuyoruz. İşte onlardan bir tanesi daha ve ülkemiz oyuncuları için önemli bir durum var.

Bildiğiniz gibi , bir süre önce ödeme sistemine Türk Lirası'nı da ekledi ve çeşii Türk bankalarını da sisteme ekleyerek cuların rahat bir şekilde oyunlar satın alabilmesine imkan tanıdı. İlk günlerde Türk Lirası olarak düşük fiyatlardaki oyunlar herkesin yüzünü güldürse de, kısa süre sonra fiyatların olması gerekenden de yüksek seviyelere çıkması, Türk oyuncuları üzdü.

Henüz Valve'dan gelen bir duyuru yok, ancak bu fiyatlandırma politikasında hataların yapıldığı düşünülüyor ve bu sebeple de gerekli düzenlemelerin yapılması isteniyor. Bu amaçla başlatılan "Steam'deki oyunların yüksek fiyatlarında düzenlemeler yapın" (To Fix and Decrease High Product Prices for Turkish Users On Steam) kampanyası, Türk oyunculardan güzel bir ilgi görmüşe benziyor. Şimdiye kadar 17 binden fazla imza toplandı ve bu rakam her geçen gün artıyor. Siz de kampanya metnini okumak ve destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bakalım bunca insanın çabasına karşı Valve'dan bir adım gelecek mi...

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Steam'in yüksek TL fiyatlarına tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN