nüzü ikiye katlayın

Giriş Tarihi: 27.10.2014 19:50
Pil ömrünüzü ikiye katlayın

için yeni geliştiren bu nüzü ikiye katlayacak.

Artık akıllı telefonlarda en önemli şey hiç şüphesiz pil ömrü. Cihazınızın diğer donanımı her ne kadar en üst seviyelerde olsa da bataryası yetersiz ya da nüz çok az ise bu donanımın pek de bir önemi kalmıyor. Ancak kullanılan pil teknolojileri geliştirilmedikçe cihazınızdan çok fazla bir pil ömrü beklemek yanlış olacaktır. Ancak bazı şirketlerin bu anlamda bazı yazılımsal adımları bulunuyor.

Mesela Samsung, son telefonlarına Ultra Power Saving modunu ekledi. Bu mod ile birlikte cihazın pil ömrü yazılımsal olarak arttırıldı. Tabii ki bunun için cihazınızın bazı özelliklerinden fedakarlık etmeniz gerekiyor. İşte buna benzer bir da diğer cihazlar için geliştirildi.

Savee: Battery Saver Optimizer isimli yeni uygulaması kullanıcılarının pil ömrünü ikiye katlamayı vadediyor. Farklı derecelere göre cihazın özelliklerini kapatarak pil ömrünü arttırmayı hedefleyen uygulama Google Play'de 1.37 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. İşte uygulamanın tanıtım videosu;

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pil ömrünüzü ikiye katlayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN