Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlığınız tehlikede olabilir!

Giriş Tarihi: 27.10.2014 17:01
Sağlığınız tehlikede olabilir!

Siz, veya unuzla bu kadar uzun süre oyunlar oynuyor musunuz?

Teknoloji çağındayız ve bilgisayar, telefon gibi cihazlar hayatımızın olmazsa olmazlarından. Kimi zaman evde, kimi zaman trafikte, kimi zaman ise ofiste bu cihazlarla vakit geçiriyoruz. Ancak vakit geçirirken sağlığımıza da dikkat etmemiz gerekiyor. Radyasyon ve benzeri konular hakkında yıllardır birçok haber yapıldı. Şimdi ise, yanlış açıda uzun süre telefon kullanımı sonucunda vücutta oluşabilecek ağrılar ve his kayıplarına dair bir haberle karşınızdayız.

Tayvan medyasının haberine göre, Taichung'de yaşayan 35 yaşındaki bir adam, boynundaki ağrılar ve kollarındaki his kayıpları sebebiyle doktora başvurdu. Yapılan araştırmalar sonucunda, adamın boynundaki kemiklerde sorunlar oluştuğu görüldü. Bu sorunların sebebi olarak ise, "uzun süre boyunca yanlış açıda durma" gösterildi. Ve doktorlar, bu adamın şu anki kemik yaşının 70 olduğunu ekledi.

Yapılan açıklamada, bu adamın yatmadan önce saatlerce unda oyun oynadığı bildirildi. Eh, saatler boyunca ve yanlış bir açıyla (sürekli kasıntı bir şekilde baş aşağı bakmak veya başınız yastıktayken yukarıdaki telefona odaklanmak) telefona bakarsanız tabii ki vücudunuzda ağrılar oluşur. Bunu sürekli yaptığınız takdirde de daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Uzmanlar, bu tip yanlış davranışlardan uzak durulması gerektiğini ve ara ara boyun egzersizleri, vücut egzersizleri yapılması gerektiğini vurguluyor.

Siz, veya telefonunuzla bu kadar uzun süre oyunlar oynuyor musunuz? Tabii bu sadece tablet ve telefonlarla alakalı değil, daha genel bir sorun.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlığınız tehlikede olabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN