Google X’den yeni çılgın proje

Google kandaki kanseri nano parçacıklar ve giyilebilir teknolojiler ile takip etmeyi amaçlayan bir projeyi duyurdu.

Giriş Tarihi: 29.10.2014 11:15
Google X’den yeni çılgın proje
Google'ın geleceği hayal etmekten sorumlu kolu Google X tahmin edebileceğiniz gibi oldukça azimli. Ancak grubun tedavi alanındaki planları adeta bilim kurgu kitaplarından fırlamış gibi. Ekip dün yapılan WSDJ konferansında kandaki kanseri nano parçacıklar ve giyilebilir teknolojiler ile takip etmeyi amaçlayan bir projeyi duyurdu.

Google X laboratuvarlarının yaşam bilimleri bölümünün başı Andrew Conrad yaptığı açıklamada projeyi detaylandırdı. Hastaların manyetik nano parçacıklar ile dolu bir hapı yutması ile başlayacak süreçte bu parçacıklar kana karışarak vücudun hücrelerine ve proteinlerine yapışacak. Nano robot olmayan bu parçacıklar vücuttaki giyilebilir cihaza kanserli hücreler hakkında doktorların kullanabileceği veriler gönderecek.

Caltech, MIT ve University of Georgia'nın dahil olduğu kanserlerle nano parçacıklar ile savaşa Google da dahil olacak gibi gözüküyor. Tüm bunlar Google'ın hastalıkları ve hatta yaşlanmayı bitirme projesinde bir adım olarak yorumlanıyor.

Google ek olarak bu şekilde toplanan medikal verilerin hiçbir şekilde kendisi tarafından toplanıp saklanmayacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google X’den yeni çılgın proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN