Türkiye'nin en iyi haber sitesi

büyük u çözdü

Giriş Tarihi: 31.10.2014 19:49
Apple büyük sorunu çözdü

Yeni bilgilere göre Plus'ın u çözülmüş olabilir.

Apple'ın yeni akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışa çıkalı 1 ayı geçti. Bu telefonlar şimdiye kadar satışa çıktığı tüm pazarlarda oldukça başarılı satışlara imza attılar. Apple da cihazlarının satışlarından bir hayli memnun. Ancak 'ın yeni telefonları hakkında canını sıkacak tek şey hiç şüphesiz bir süre gündemi bir hayli işgal eden 'bükülme' videoları. Apple, cihazlarının kolay sinden dolayı bir hayli eleştirildi. Yeni gelen bilgilere göre Apple sessiz sedasız bu u çözmüş.

Bu iddianın sahibi bir Reddit kullanıcısı. Kullanıcının yapmış olduğu açıklamaya göre iPhone 6 Plus ilk satışa çıktığında eşine aldığı ile şimdi kendisine aldığı model arasında özellikle cihazın metali konusunda farklılıklar bulunuyor. İki cihazı test eden kullanıcı yeni alınan cihazın metalinin sağlamlaştırılmış olduğunu söylüyor.

Sadece bu iddia ile de yetinmeye kullanıcı iki cihazı ayrıntılı bir şekilde incelemeyi de unutmamış. Sonuç olarak ise Apple'ın yeni nesil iPhone 6 Plus'ların kolay büküldüğü bölüm yani ses açma-kapama bölümünün altına yeni bir obje koyduğunu fark etmiş. Bu obje daha önce alınan iPhone 6 Plus'ta ise bulunmuyor. Yani Apple yeni çıkan cihazlarında bu bükülme sorununun önüne geçmiş olabilir.

Öte yandan Apple'dan bu konu ile alakalı herhangi bir açıklama ise yapılmadı. Ancak Apple bu büyük sorunu sessiz bir şekilde halletme yoluna gitmiş olabilir.

Apple'ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple büyük sorunu çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN