, 'tan daha popüler

Yapılan anket sonuçları 1. markayı ortaya çıkardı.

Giriş Tarihi: 6.11.2014 17:51
Apple, Samsung'tan daha popüler

Çin dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı. Üreticiler bölgede pazar paylarını arttırmaya çalışıyor, bunun için farklı stratejiler izliyorlar. ve yıllardır bu yarış içinde. Son olarak akıllı telefon podyumuna Xiaomi de çıktı. Dünyanın en büyük 3. telefon üreticisi oldu.

Gelelim son gelişmelere. Xiaomi'yi bir kenara alırsak, Apple'ın Çin'de Samsung'tan daha popüler olduğu ortaya çıktı. Şimdi biraz daha detaylar içine girelim.

Çin'deki marka gücü

Çin Marka Araştırma Merkezi, Marka Gücü Endeksi araştırmasının sonuçlarını yayınlandı. Sonuçlara göre Apple, Samsung'tan popüler durumda. Apple şu anda mobil kategoride 1. sırada bulunuyor. Ancak hepsi bu kadarla sınırlı değil. Samsung diğer kategorilerde oldukça başarılı. Koreli üretici TV ve monitör kategorilerinde lider. Samsung 4 yıldır TV segmentinde 1. olurken, monitör segmentinde de 3 senedir 1. sırayı kimseye kaptırmıyor.

Yapılan anket 2013 Ağustos ayından 2014 Ocak ayına kadar olan süre arasında gerçekleştirilmiş. 30 farklı şehirden yaşları 15 ile 60 olan 13.500 kişi ankete katılmış.

Samsung mobil kısımda Çin pazarında kan kaybediyor gözüküyor, bunda Xiaomi'nin de payı var. Ancak Koreli üretici yarışta geri adım atmaya niyetli değil. Şimdilik A serisiyle göz kırpan Samsung'un yakın zamanda farklı fiyat/performans telefonlarını Asya pazarında sunması bekleniyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple, Samsung'tan daha popüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN