'da yeni özellik

Giriş Tarihi: 12.11.2014 17:33
Samsung Galaxy S6'da yeni özellik

'un yeni üst düzey telefonu hakkında raporlar gelmeye devam ediyor.

hakkında farklı farklı raporlar yayınlandı. Project Zero olarak yeniden tasarlanan telefonun özellikleri de iştah açıcı cinsten. Eğer metal gövde, özellikler ve tasarım doğruysa S6 'un en yakışıklı, en karizmatik telefonu olacak. Sadece metal çerçevenin bile görünümü ne kadar güçlü kıldığı Galaxy Alpha ve Galaxy Note 4'ten belli oluyor. Ekran için iki tarafı da kavisli olabilir deniliyor.

Bir süredir mobil denizde rotayı başka yerlere kırmıştık, ama son raporla birlikte Samsung limanına uğrama zamanı geldi. Samsung'un yaklaşmakta olan amiral gemisine dikkat çeken yeni bilgilere bakalım.

Yeni nesil bellek

Etnews'in taptaze raporuna göre Samsung, Galaxy S6'da UFS bellek (Universal Flash Storage) kullanacak. UFS daha yüksek aktarım hızları ve daha düşük enerji gereksinimi sunan, SSD ve düşük güçlü eMMC'yi birleştiren yeni nesil NAND flaş bellek. eMMC'de saniyede 400 MB hızlarda veri transferi olurken, UFS'de bu oran ise 1.2 GB/s. Güç tüketimine gelince teorik olarak UFS, eMMC 5.0 tarafından tüketilennin neredeyse yarısı kadar enerji gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Gerçekten etkileyici özellikler.

Hatırlarsanız size 'ın TLC NAND flaş belleklerindeki sorunlardan bahsetmiştik. vebası olarak adlandırılan bu sorun telefonun bootloop'ta sıkışmasına neden oluyor. İddialara göre Apple yeni üretim iPhone'larda TLC kullanmayacak, eski üretim iPhone'larda okuma/yazma hızını 8.1.1'le çözebilir. ve 6 Plus'taki TLC NAND flaş depolamayı kullanan Samsung'un SSD'lerinde de bir takım teknik sorunlar oluşmuştu. Samsung'un güncellemeyle bu sorunları düzeltmesi bekleniyor.

Bu aksilikler üretim maliyetlerini düşürmek (veya kârı arttırmak) uğruna cihazlarda bazı birimlerden feragat eden üreticileri ikna etmiş olabilir. Xiaomi de gelecek sene belleklerden kullanacağını rapor etmişti.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung Galaxy S6'da yeni özellik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN