'un esnek ekran çözümü

Esnek paneller için önemli gelişme. bu konuda neler yapabilir?

Giriş Tarihi: 20.11.2014 17:48
Samsung'un esnek ekran çözümü

Son birkaç yıldır da dahil, çok sayıda üretici teknolojisi konusunda yatırım yaptı. Bunun karşılığını almaya çalıştı. Sadece bu da değil, Samsung ayrıca piyasaya esnek ekranlar çıkarmak için OLED teknolojisinin bazı özelliklerinden yararlandı. Hatırlarsanız Koreli şirketin ilk girişimi Galaxy Round olmuştu.

Samsung yakın zamanda 2015 yılında da piyasaya esnek ekranlı akıllı telefonlar çıkaracağını açıkladı. 'nın esnek OLED'lerin seri üretimi için çözümü Samsung'a oldukça yardımcı olabilir. Arada daha fazla detay var. Birlikte bunlara bakalım.

Seri üretim

Kısaca tazeleme yapmak istiyorum, birkaç ay önce Kateeva esnek OLED panellerin üretim maliyetini efektif hale getirmek için yeni bir teknoloji geliştirdiğini açıkladı. Gerekli yatırımcılardan destek istedi. Bu konuda istekli olanlardan biri ise tahmin edin kimdi? Tabii ki Samsung.

Kateeva, esnek OLED paneller üretmek üzere YIELDjet Flex isimli seri üretim çözümünün hazır olduğunu duyurdu. İlk sistem "Asya'da bir müşteri" için. Kateeva'nın belirttiğine göre yüksek hacimde esnek OLED paneller, efektif maliyetle üretebilir.

Kateeva, Asyalı isimsiz müşteri konusunda başka ayrıntı belirtmiyor. Ancak Samsung'un bu yeni teknolojiyi kullanması hiç hiç şaşırtıcı olmaz. Sonuç olarak duyurulan yeni çözüm ve Samsung'un esnek ekran planları birbirine müthiş uyuyor. Kateeva'nın başkanı ve CEO'su Dr. Conor Madigan, YIELDjet Flex teknolojisini "Esnek ürünler için ilk gerçek araç" olarak görüyor. CEO'ya göre esnek OLED paneller inanılmaz tüketici deneyimi sunacak.

Esnek ekranlar konusundaki düşünceleriniz nedir? Sizce akıllı telefon teknolojisinde daha başka neler olabilir? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'un esnek ekran çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN