Seneye lar daha olacak

Corning, dördüncü nesil Gorilla Glass'ı tanıttı.

Giriş Tarihi: 20.11.2014 20:58
Seneye telefonlar daha sağlam olacak

Corning firması uzun bir süredir mobil cihazları darbelere ve çizilmelere karşı korumak için uğraşıyor. Firma son olarak bugün yeni nesil Gorilla Glass modeli Gorilla Glass 4'ü tanıttı. Belirtilene göre Gorilla Glass 4, önceki nesle, yani Gorilla Glass 3'e oranla çizilmelere ve darbekere karşı 2 kat daha fazla dayanıklılık sunuyor.

Belirtilene göre sadece 0.4 mm inceliğinde olan Gorilla Glass 4, Gorilla Glass 3'e oranla bir hayli ince. Gorilla Glass 3 ise 0.7 mm inceliğe sahipti. Gorilla Glass 4'ün önceki nesle oranla neredeyse 2 kat daha ince olması üreticilerine de önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Diğer taraftan Gorilla Glass 4'ün Corning araştırmacılarının gerçekleştirdiği testlerde de oldukça başarılı sonuçlara imza attığı söyleniyor. Araştırmacıların 1 metre civarında bir yükseklikten yere bıraktıkları korumalı telefonların %80 oranında dayanıklılık gösterdiği görülmüş.

Muhtemelen gelecek sene birçok amiral gemisi telefonda bu teknolojinin kullanıldığını göreceğiz. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seneye telefonlar daha sağlam olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN