'e

Google, 5.0'a eklediği yeni bir özellikle sizi bir dertten daha kurtaracak.

Giriş Tarihi: 23.11.2014 13:19
Android'e yeni özellik

Akıllı telefonunuzdaki içerikleri meraklı kişilerden korumak ve güvenli tutmak için konulan ekran kilitleri bazen bir dert olabiliyor. Özellikle zor bir ekran kilidi seçtiyseniz bu kilidi açmak biraz zamanınızı alabilir hele ki yanlış girerseniz sinirinizi bozabilir.

Bunu düşünen Google, Android 5.0 ile beraber cihazınıza yeni bir özellik getirecek ve bu özellikle bu dertten önemli ölçüde kurtulmuş olacaksınız. Google'ın, Trusted Places isimli özelliği adından da anlaşılacağı üzere güvendiğiniz yerlerde ekran kilidini otomatik olarak geçmenize olanak sağlıyor.

Mesela evinizde bu özellik çok işinize yarayacaktır. Bu özellik ile birlikte evinizi ya da başka bir yerin konumunu güvenli yerlere ekleyecek ve bu bölgelerdeyken ekran kilidi ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Android 5.0'ın Smart Lock özelliğine dahil olan Trusted Places özelliğine ek olarak bir de Trusted Face özelliği bulunuyor. Bu özellikte de daha önce de bazı cihazlarda görülen yüzünüz ile ekran kilidini geçebileceksiniz.

Smart Lock özelliğin Google Play Servisleri'nin en son sürümüyle birlikte geliyor. İsterseniz bunu Android 5.0'lı cihazınıza buradaki .apk dosyası ile yükleyebilirsiniz.

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Android'e yeni özellik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN