G3'ün si ne durumda?

5 Lollipop si için sıradaki ülke hangisi?

Giriş Tarihi: 24.11.2014 17:33
LG G3'ün güncellemesi ne durumda?

G3, Lollipop sini Nexus serisi dışında alan ilk telefon oldu. Bu durum 2 haftadan az bir süre önce Polonya'da gerçekleşti. Klasik olarak yavaş yavaş diğer bölgelere genişlemeye devam ediyor. Fakat hangi bölgeye öncelikli geleceği tam olarak kestirilemiyor.

LG'nin blogunda güncellemenin dağıtılmasıyla alakalı yeni bilgiler var.

Son durumlar

LG'nin Kore blogunda yazanlara göre LG G3 bu hafta sonuna kadar Lollipop güncellemesini Güney Kore'de alacak. Yeni yazılım paketi üç büyük operatör olan LG U+, SKT ve Korea Telecom üstünden aynı anda yayınlanacak görünüyor. Asıl önemli nokta burası. Kore'de çıkan güncellemeyi takiben kısa bir süre sonra başka bölgelerde de Lollipop güncellemesinin yayınlanacağı söyleniyor. Bu durumun uzun sürmeyeceğine dair yorumlar yapılıyor.

Polonya güncellemeyi hızlı aldı, ancak Güney Kore'ye kıyasla daha küçük bir pazara sahip. İşin özü eğer LG güncelleme konusunda elini hızlı tutarsa belki yılbaşı hediyesi olarak aralıka yında 'te güncellemesini de görebiliriz. Sonuçta bunun sadece bir olasılık olduğunu tekrardan hatırlatayım.

Güncellemeyle alakalı yeni gelişmeler oldukça sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Güncelleme: LG yetkililerinden öğrendiğimiz kadarıyla LG G3 Android 5.0 Lollipop güncellemesinin ülkemiz için çok yakında gelmesi bekleniyor. Şimdilik kesin bir zaman verilmiş değil.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LG G3'ün güncellemesi ne durumda?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN