'ın saatinden ek detaylar

akıllı saatinin web sayfasına yeni özellikler ekledi. Neler değişti?

Giriş Tarihi: 27.11.2014 17:47
Apple'ın saatinden ek detaylar

Cupertino'lu şirket, Watch'un web sitesini sağlık ve fitness özellikleri, iletişim ve zaman hakkında ek ayrıntılar ekleyerek güncelledi. Bunun dışında Apple siteye saatin ekranlar arasında nasıl hareket ettiğini, bazı uygulamaların nasıl çalıştığını gösteren yeni animasyonlar da ekledi. Temel bilgilerin çoğu zaten 'un sayfasında bulunuyordu, ama bazı ek detaylar yoktu.

Yeni Timekeeping sayfasında saatin yüzleri gösteriliyor. Yüzler içinde gündoğumu/günbatımı ya da ayın evreleri gibi özellikleri içerenler var. Animasyonla birlikte bunlar sayfada süslenmiş. Ekstra olarak takvim ve programınızla ilgili uyarılar yer alıyor. Apple kısaca burada Apple Watch'un bir saat olmaktan daha fazlası olduğunu, kullanıcılara üretkenlik ve verim konusunda yardımcı olduğunu belirtiyor.

Kısaca yeni yollar da diyebileceğimiz New Ways to Connect ise Apple Watch'un Arkadaş özelliğini öne çıkartıyor. Bir kullanıcının diğer kişilere kolay şekilde mesaj göndermesini, aramasını içeriyor. Bununla birlikte Apple Watch kullanıcısı başka bir Apple Watch kullancısına çizdiği bir resmi gönderebilir veya kalp atışlarını paylaşabilir. Kullanıcılar lokasyonunu paylaşabilir, gelen çağrıları ve e-postaları saatinden cevaplayabilir. Bu özellikler sayfada anlatılıyor.

Son olarak sağlık ve fitness sayfasında olan bazı ek ayrıntılar var. Belirtilenlere bakarsak saat gün boyunca kullanıcının ne sıklıkla ayağa kalktığını, ne kadar hareket ettiğini veya egzersiz yaptığını izliyor. Bu şekilde daha fazla harekete teşvik etmek için ince hatırlatmalar yapıyor. Apple Watch hareketi takip etmek için ivmeölçer, kalp atışı sensörü, 'un WiFi ve GPS konumlarını kullanıyor. Egzersiz uygulaması gerçek zamanlı olarak yakılan kalori, yürüyüş, bisiklet dahil olmak üzere istatistikleri gösteriyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın saatinden ek detaylar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN