'dan skandal uygulama!

Giriş Tarihi: 28.11.2014 15:22
Twitter'dan skandal uygulama!

'dan skandal niteliğinde bir güncelleme geliyor.

Popüler mikro blog platformu , kullanıcıların istekleri doğrultusunda bazı güncellemelere giderken anlaşılan reklam verenlere yönelik çalışmalar da yapma peşinde.

Yeni duyurulan güncellemeye göre popüler mikro blog servisi Twitter, mobil cihazlarda kullanılan uygulamaları gözleyecek. İşin ilginç yanı ise, kullanıcıların çoğu bunu bilmeyecek.

Yeni gelecek güncellemeyle Twitter uygulaması otomatik olarak cihazınızda yüklü uygulamaların bilgilerini toplayacak. Kullanıcılar bu durumu reddetmediği sürece onaylarına başvurmadan böyle bir adım atılması fazlaca şikayet alacak gibi.

Twitter'dan yapılan açıklamaya göre yeni özellik sayesinde Twitter sadece cihazınıza yüklenen uygulama bilgilerini alacak. Bunu da kullanımı kişiselleştirme adına yaptıklarını savunuyorlar.

Cihazla yapılan mesajlaşma ve ya telefon rehberi gibi özel bilgilerin kesinlikle bu özelliğin dışında olduğunu vurgulayan Twitter'ın diğer uygulamalara şöyle bir bakıp çıkacak olması hiç inandırıcı gelmese de böyle bile olsa bu özelliğin ticari yönde kullanılacağına şüphe yok.

Kaynak: herkesicinteknoloji.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'dan skandal uygulama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN