'dan hasar görmeyen cihaz!

tarafından başvurusu tamamlanan patent girişimi, her kullanıcının bir an önce cihazlarda kullanılmasını isteyeceği bir teknoloji içeriyor.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 12:16 Güncelleme Tarihi: 3.12.2014 12:17
Apple'dan hasar görmeyen cihaz!
tarafından başvurusu tamamlanan patent girişimi, her kullanıcının bir an önce cihazlarda kullanılmasını isteyeceği bir teknoloji içeriyor. Elektronik cihazları koruyucu bir mekanizma adı altında başvurusu tamamlanan bu girişimin ne zaman cihazlarda kullanılacağı ile ilgili bir bilgi maalesef yok.

Özet olarak telefonunuzu düşürdüğünüzde hasar almamasını sağlamayı amaçlayan bu sistem, ekran kırılmalarına ve ciddi hasarlara son verebilir. iPhone 'unuzda bulunan titreşim motoru ile birlikte çalışacak olan bu mekanizma telefon yere düştüğünde basıncı dengeleyerek ve düşme açısını değiştirerek telefonunuzun zarar görmemesini sağlayacak. Kısacası telefonunuz düşmeye başladığında titreşim motoru devreye girecek ve telefonunuzun zarar görmeyeceği bir açı ile yere düşmesi sağlanacak da diyebiliriz. Daha önce Elon Musk 'un sahibi olduğu Space X şirketinde benzer bir teknoloji denenmişti ancak patent başvurusu Apple 'dan geldi.

Akıllı telefon fiyatları düşüyor!- Tıklayın

Apple'ı mahkemede Steve Jobs savunacak- Tıklayın

Parçaları değiştirilebilen telefon geliyor!- Tıklayın

Yine sıradışı bir patent başvurusuna imza atan Apple 'ın bu teknolojiyi yeni nesil cihazlarda kullanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.Kaynak: Silikon Vadisi TV - Daily Mail

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan hasar görmeyen cihaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN