'nin satışları düştü

Güney Koreli üreticinin üstünde çalıştığı ve geçen ay G3 Screen'le birlikte sunduğu yonga için havadisler kötü.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 17:19
LG'nin satışları düştü

2 yıllık sıkı geliştirme ve 179 milyon dolarlık yatırımdan sonra 'nin "Nuclun" isimli yongası, Screen modeli içinde tüketiciyle tanıştı. Fakat LG'nin tüm çabalarına rağmen Screen modelinin satışları düşük.

Söylendiğine göre LG G3 Screen'in düşük satış rakamlarının sorumlusu Nuclun isimli uygulama işlemcisi. Cihaz pahalı bir iskelet üstünde yer almasına rağmen, performans alternatifleriyle karşılaştırıldığında belirgin bir şekilde daha düşük gözüküyor. İşte bomba raporun detayları.

Koreli şirketin stratejisi ne olacak?

Business Korea'nın sanayi kaynaklarına dayandırdığı yeni raporuna göre online topluluklarda Nuclun'un düşük performansı konusunda birçok tartışma yer alıyor. LG G3 Screen'in maliyeti Çinli üretici Huawei'nin kendi yongasına sahip 5 inç'lik Honor 6 (Yerelleştirilmiş) modeline göre 2.5 kat daha fazla. Fiyat olarak da G3 Screen daha pahalı, ancak performans olarak rakibinin gerisinde kalıyor.

LG G3 Screen, 24 Ekim'de 757 dolardan satışa çıktı. Ancak satış rakamları beklendiği gibi olmadı ve rapora göre satışların düşmeye devam ettiği gözüküyor.

LG'nin ilk uygulama işlemcisi veya diğer adıyla sistem çipi olan Nuclun'da 4 çekirdek 1.5 GHz'de, ilave 4 çekirdek ise 1.2 GHz'de çalışıyor. Belirtilenlere göre LG G3 Screen'de ısınma sorunu da var. LG konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Nasıl bir çözüm sunacağı ve Nuclun'un geleceği de belirsiz konular arasında.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LG'nin satışları düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN