Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 4.12.2014 17:41
En büyük oyun fuarı GameX 2014 kapılarını açtı

Dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini ve oyun dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren dev fuar "" başladı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ndeki fuarın açılışında konuşan, Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Göksel, fuara ilginin büyük olduğunu söyledi.

Bu yıl 9. kez gerçekleştirdikleri fuarın "oyunun oyun olmaktan çıktığı"nın en önemli göstergesi olduğunu belirten Göksel, "Türkiye'de oyuna oyun olarak bakanlar, bu fuarı gezdikten sonra sadece dünyada değil ülkemizde de önemli katma değeri olan bir sektör olduğunu görecekler. Türkiye'de artık üniversiteler oyun bölümleri kurmaya ve master bölümleri açmaya başladı. Buradan yetişen gençler, yurt dışına beyin göçüne başladı. Sanıyorum ki önümüzdeki dönemde beyin göçünü tersine çevireceğiz" diye konuştu.

Göksel, konuşmasının ardından oyun yapımcılarını, yayıncılarını ve en iyi oyunları ödüllendirmek için düzenlenen "GameX Oyun Ödülleri"nin sahiplerini açıkladı.

11 dalda ödüllerin sahiplerini bulduğu törende, En İyi Yerli Oyun "Mount and Blade", En İyi Bağımsız Oyun "Mine Craft", En İyi Oyun Yapımcısı "Electronic Arts", En İyi Oyun Yayıncısı "Mynet", En İyi Oyun Müziği "Assasin's Creed Unity", En İyi FPS Oyunu "Wolfteam", En İyi MMORPG Oyunu "World of Warcraft", En İyi Web Tabanlı Oyun "Dark Orbit", En İyi Free to Play Oyun "Goley", En İyi Mobil Oyun "Railroad Gangs" ve En İyi Canlı Yayıncı "zeoNNN" seçildi.

Törenin ardından, Göksel ve sektör temsilcileri, kurdele keserek fuarın açılışını yaptı.

Dünyanın en önemli e-spor etkinliklerinden biri olarak gösterilen ESL Turnuvasına da ev sahipliği yapacak , 7 Aralık'a kadar görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük oyun fuarı GameX 2014 kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN