Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meğerse bilinenden farklıymış

Fikirler önemlidir. Ya mekanlar?

Giriş Tarihi: 5.12.2014 13:07
Meğerse bilinenden farklıymış

Apple'ın ortak kurucularından olan Steve Wozniak, zaman zaman verdiği röportajlarla fazlasıyla dikkat çeken bir isim. Apple'ın yeni ürünlerinden kendi beklentilerine, Google'ın Android platformuna kadar birçok konuda konuşan Wozniak, bu kez 'ın ilk zamanlarıyla ilgili olarak Bloomberg Businessweek'e bir röportaj verdi.

Wozniak'a sorulan sorular arasında, Apple'ın ilk zamanları, yani garaj günleri de vardı. Biliyorsunuz, Apple'ın da dahil olduğu birçok firma için "garajda doğdular, ufak imkanlar, ama büyük fikirlerle günümüze kadar geldiler" denir. Meğerse bu düşünce, Apple için pek geçerli değilmiş. En azından "garaj" kısmı.

, Apple'ın doğuşunda "garaj unsurunun" düşünülenin aksine tam olarak gerçek değil, biraz efsane olduğunu belirtti: "Garajda, evimizde gibi hissederdik, ama bunun dışında pek seçenek sunmadı bize. Tasarımlarımızı, planlarımızı ve üretimlerimizi burada gerçekleştirmedik. Paramız yoktu ve paranız yoksa evin dışında çalışmanız gerekir" diyen Wozniak, 1976 yılında 666.66 dolar fiyat etiketiyle yalnızca 100 adet satabildikleri Apple I günlerinin harika günler olduğunu da ekliyor.

Peki Wozniak, Apple'ın günün birinde devasa bir hal alacağını tahmin ediyor muydu?

"Şirketi kurduğumuzda bilgisayarların dünyanın geri kalanının gördüklerinin çok ötesinde olduğunu biliyorduk. Bunun bir devrim olduğunu biliyorduk ve Apple'a katılan herkes, hayatındaki en büyük şeyi yapmış oldu."

İlk Apple rekor fiyata alıcı buldu

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meğerse bilinenden farklıymış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN