Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Philips ve Nintendo anlaştı

Dev şirket, diğer bir deve açtığı davaları kazanmak üzereyken, tüm davalarını geri çekti!

Giriş Tarihi: 6.12.2014 14:12
Philips ve Nintendo anlaştı
Philips ve Nintendo arasında 2011'den beri süren ve Kuzey Amerika'da Nintendo ürünlerinin satışının yasaklanmasına yol açabilecek bir patent anlaşmazlığı bulunmaktaydı. Ancak dün Philips tarafından yapılan basın açıklamasına göre, bu anlaşmazlık mahkeme kararı beklenmeden çözülmüş durumda.

İddialarda geçen patent ihlali, kullanıcıların arayüzlerde "sezgisel" hareketlerle bir "sanal vücut kontrol ürününü" ve bir diğer "gösterme ürününü temel alan bir kullanıcı arayüzü sistemini" içermekteydi. Başka bir deyiş ile, patentler Nintendo'nun Wii ve harekete duyarlı diğer sistemlerini kapsamaktaydı.

Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve ABD'de başlatılan davalar, başarılı olma durumlarında Nintendo'nun ürünlerine satış yasağı getirebilecek konumdalardı. Ancak Haziran ayında Birleşik Krallık'taki davayı kazanan Philips, diğer davaları kazanmasına da kesin gözüyle bakılırken, bütün patent ihlali davalarından çekildiği açıkladı. Bu kararın sebebi ise, iki firmanın sahip olduğu patentler için karşılıklı olarak anlaşması.

Philips'in yöneticilerinden Brian Hinman'ın söylediğine göre firma, Nintendo ile yapılan bu anlaşmadan oldukça memnun: "Bu (anlaşma) iki firmanın da fikri mülkiyet haklarının önemini tanıdıklarını gösteriyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Philips ve Nintendo anlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN