Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merak edilen özellik 'a gelebilir

Beğeni sayınız arttıkça mutlu olursunuz. Ya tersi olsa?

Giriş Tarihi: 12.12.2014 12:08
Merak edilen özellik Facebook'a gelebilir

Popüler sosyal paylaşım platformu Facebook için birçok yeni fikir masada. Bu fikirlerden bir tanesi de Dislike, yani beğenmeme seçeneği. Aslına bakarsanız, bu konu hakkında daha evvel de birçok haber gelmiş ve biz de sizlerle paylaşmıştık.

, insanların Like butonu kullanmaktan hoşlandığını düşünüyor. Bu, sayısı yüksek olan kullanıcıları da memnun ediyor çünkü. Ancak Dislike seçeneğinin de moral bozukluklarına yol açabileceği ve Facebook'un cazibesinin düşmesine sebep olabileceği endişesi var. Yine de seçeneğinden vazgeçilmiş değil.

Faebook'un patronu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde bir söyleşiye katıldı ve sorulan sorular arasında bu da vardı. Zuckerberg, sempati duyma veya empati kurmak için Like butonunun önemli olduğunu, ancak dislike seçeneğinin olumsuz sonuçlar doğurabileceğini düşünüyor. Yine de "dislike hakkında düşünüyoruz" demeyi ihmal etmemiş. Ancak bunun bir buton olarak değil de farklı bir şekilde hayata geçirilme olasılığı da var.

Zuckerberg, Facebook'ta yer alan birçok kişinin gerçek isimleriyle bu platformu kullanmasının da Facebook kültürü için çok önemli olduğunu ekliyor.

Peki siz ne dersiniz? Sizce beğenmeme seçeneği olmalı mı?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merak edilen özellik Facebook'a gelebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN