Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014 de mobil dünyadaki gelişmeler

Giriş Tarihi: 16.12.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 11:14
2014 de mobil dünyadaki gelişmeler

Arama motoru Google 2014 trendlerini açıkladı

Google'ın trendler listesinde mobil dünyada 2014'de neler yaşandığını açıkladı. Listede mobil dünyanın en çok aranan kavramları kelimeleri ve yenilikleri sıralandı.

İşte mobil dünyanın 2014 serüveni;

Hayatımızı mobil cihazlarla yönetmek: Bu yeni telefon özelliği önümüzdeki yılı planlamamıza yardımcı olunca Ocak 2014'te "hatırlatıcı ekle" trend oldu.

APPLE, SAMSUNG VE NEXUS


Telefonlar, tüketiciler insansız uçan araçlar ve giyilebilir teknoloji Son derece rekabetçi, hızlı gelişen ve günlük yaşamın vazgeçilmez parçası. 2014 yılında ilk 100 küresel trendin beşi Apple, Samsung ve Nexus'un öncülüğünü yaptığı telefonlar oldu. Bu sene aynı zamanda giyilebilir teknoloji, hafif HD kameralar ve uzaktan kumandalı tüketiciler için insansız uçan araçların doğuşuna ilişkin aramaların arttığı görüldü.

GELECEK NE GETİRECEK?

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Ürün lansmanları bu sene "giyilebilir teknoloji" aramalarında 3 katı artışa sebep oldu. Bununla birlikte teknoloji uzmanları alternatif işlemci gücü geliştirince "kuantum bilgisayarı" için heyecanlı bir ilgi oluştu."giyilebilir teknoloji", kullanıcıların hareketlerini, konumlarını, kalp atış hızlarını ve hatta uyku düzenlerini anlamalarına olanak sağlayan giysiler ve aksesuarlardır.

DRONLAR

"Dronlar" (insansız uçan araçlar) bu sene aramalarda bir sıçrama yaşadı. Tüketiciler için insansız uçan araçlar, normal olarak rotor kanatlarıyla çalışan ve yüksek çözünürlüklü kameralar ile donatılabilen uzaktan kontrollü uçan araçlardır.

DAHA ZİNDE VE DAHA HIZLI


Mobil uygulamalar aktifleşmemize yardımcı olmaya devam etti. En fazla aranan spor uygulaması Strava geçen yıla göre 1,5 kat artış gösterdi ve kullanıcılar yollarını bulmak için arama yaptıkça "yol tarifi" sorguları arttı.


EŞSİZ HAVAİ FİŞEKLER


Taze fikirler çevremize bakışımızı değiştiriyor. Şaşırtıcı bir açıdan çekilmiş bu video birçok kişinin dikkatini çekti.


2014'ÜN TREND OLAN İLK BEŞ GOPRO VİDEOSU:

Köpekbalığı
Süpermen
Aslan
Yanardağ
Pelikan

GÜNLÜK HAYIR İŞİ


Kâr amacı gütmeyen uygulama "instead", her gün küçük bir şeyi takas etmeye ve bu parayı bir mikro bağış için kullanmaya teşvik ediyor. Bununla ilgili yapılan aramalar benzer girişimlerin aramalarından 17 kat daha yüksekti.

Hikayeler iş başında


Podcast yayınlarının başlamasının üzerinden on yıl geçtikten sonra, eski usul anlatımına geri dönüş sağlayan "dizi" araması dünyayı büyüledi. Karmaşık bir hikayede, suçlayan kişi olan Jay, mahkum edilen Adnan'dan daha fazla arandı.




BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 de mobil dünyadaki gelişmeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN