Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a yeni güncelleme yolda

Yeni sürümü web kayıtlarında gözüktü.

Giriş Tarihi: 17.12.2014 17:40
iPhone'a yeni güncelleme yolda

Watch çıkmadan önce yeni uygulamalar oluşturmak için 8.2 sürümü geliştiriciler için yayınlandı. Daha çok Apple'ın akıllı saatine odaklanan 8.2 sürümünden önce küçük bir yazılım güncellemesi olacak gözüküyor. Geçtiğimiz hafta MacRumors sitesinin web kayıtlarında Apple'ın ağından gelen iOS 8.1.3 ile çalışan cihazlar gözüktü.

8.1.3'ün ilk işaretleri 8 Aralık'ta 8.1.2 güncellemesinden bir gün sonra ortaya çıktı. Ayrıca aynı dönemde iOS 8.2 beta 2 de geliştiriciler için yayınlandı. Grafiklere bakarsak 8-9 Aralık tarihlerinde 8.1.3'lü cihazların sayısında artış var, daha sonrasında düşüş yaşanıyor ve biraz daha yükseliyor. Haftasonu (13-14 Aralık) düşüş olurken, daha sonra büyük bir yükseliş olduğu gözüküyor. Ziyaretçilerin genel havuzunda tanımlıyıcıların sahte olması da muhtemel. Fakat artan kullanım ve Apple'ın kendi ağlarından gelen ziyaretlerin açık bir eğilim göstermesi de Apple'ın 8.1.3 üstünde çalıştığının güvenilir göstergesi.

iOS 8.1.3'ün potansiyel çıkış tarihi bilinmemekte. Tatil sezonu da yaklaşırken, Apple belki de bu güncellemeyi tatilden önce yayınlayabilir. Bu düşük bir ihtimal. Yüksek olasılıkla 8.1.3 yeni yıldan sonra yayınlanacak gibi duruyor. 8.1.3'ün 8.2 için hazırlık sürümü olabileceği şeklinde de yorumlar yapılıyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'a yeni güncelleme yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN