Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye şoku

Giriş Tarihi: 17.12.2014 12:27 Güncelleme Tarihi: 17.12.2014 12:31
Sony'ye mahkeme şoku

'nin gerekli güvenlik önlemlerini almadığı düşünülüyor.

Bir süredir er'ların hedefinde olan Sony Pictures, kötü günler yaşamaya devam edecek gibi görünüyor. Yakın bir zamanda stüdyoya yapılan saldırılarda; henüz vizyona girmemiş birçok film ve aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu binlerce çalışana ait ev adresi, telefon numarası ve sosyal güvenlik numaraları gibi bilgiler internete sızdırılmıştı. Guardians of Peace isimli grup tarafından yapıldığı söylenen saldırıların önümüzdeki günlerde de devam etmesi muhtemel. Tüm bu saldırıların gerekçesi olarak ise, Güney Kore liderine yapılan bir suikastın da yer aldığı The Interview isimli film gösteriliyor. 25 Aralık'ta vizyona girmesi beklenen film, Kuzey Kore tarafından eleştirilmiş ve "düşmanca" olarak gösterilmişti.

Ve gelelim şimdi yeni bilgilere...

Özel bilgileri internete sızdırılan binlerce çalışanı sıkıntılı günler geçiriyor. Hatta bunlar arasında "eski" çalışanlar da var. Michael Corona ve Christina Mathis isimli eski Sony çalışanları, Sony'de yaşanan güvenlik sıkıntıları ve ortaya çıkan ciddi sonuçlar sebebiyle firmayı ye verdi.

İkili, Sony'yi bu tip siber saldırılara karşı dayanıksız olmakla ve önlem almamakla suçluyor. Zaten saldırılardan önce yapılan bir araştırmada, 'ın saldırılara karşı daha fazla önlem alması gerektiği bilgisi verilmişti.

Belirtilenlere göre şu an eski ve yeni olmak üzere toplamda 47 bin çalışanın özel bilgileri hacker'ların elinde. Bu bilgilerin yanında başka belge ve filmlerin de hacker'lar tarafından ele geçirildiği düşünülüyor.

Bakalım bundan sonra neler olacak...

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sony'ye mahkeme şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN