Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık Masa Üstünde

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması 'tan yeni bir atılım

Giriş Tarihi: 19.12.2014 16:04
WhatsApp Artık Masa Üstünde
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması 'ı yakında bilgisayarlarımızdan da kullanabiliriz. Şirket masaüstü kullanıcılarına yönelik bir Chrome eklentisi üzerinde çalışıyor.

WhatsApp'ın Tarayıcı Sürümü Geliyor

Mobil mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan WhatsApp, mobil platformlar ile sınırlı kalmayıp kitlesini daha da büyütmeyi planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yakında WhatsApp'ın tarayıcı sürümüyle karşılaşabiliriz.

Toplamda 1 milyara yakın kullanıcıya sahip olan WhatsApp'ın en büyük dezavantajı olan bu alan, birçok kullanıcının diğer uygulamaları kullanmaya başlamasına bile sebep olmuştur. Ancak görünen o ki şirket bu açığı kapatmayı düşünüyor.

Hollanda merkezli AndroidWorld.nl sitesinin yaptığı habere göre WhatsApp'ın Android uygulamasının son sürümünün kodlarında "WhatsApp Web" uygulamasına ait referanslar yer alıyor. Paylaşılan ekran görüntüsünde ise WhatsApp'a Chrome'un OS X ve Windows versiyonları üzerinden giriş yapıldığı da net bir şekilde görülüyor.

Ayrıca mobil sürümde olduğu gibi kullanıcıların son görülme zamanlarının görülebileceği söylenen internet sürümüne giriş yapılmaya çalışıldığında ise Google hesabı ile giriş seçeneği karşımıza çıkıyor ve maalesef daha ileriye gidilemiyor.

Sistem çalışmaya başladığında ise girişlerin nasıl yapılacağı henüz bilinmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp Artık Masa Üstünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN