Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta Yeni Döenm

Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte SMS katili olmayı başaran , çıkmayı başardı. O dönemlerde SMS kullanımını bitirmeyi başaran uygulama, artık yeni bir devir taratıyordu.

Giriş Tarihi: 23.12.2014 12:26
Whatsapp'ta Yeni Döenm
Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte SMS katili olmayı başaran , çıkmayı başardı. O dönemlerde SMS kullanımını bitirmeyi başaran uygulama, artık yeni bir devir taratıyordu. Yeni telefonlarda ücretsiz SMS kullanımını başlatan bu servis, internet üzerinden ücretsiz mesaj gönderebilmenizi sağlıyor.

Whatsapp üzerinden sadece metin mesajı değil dilerseniz sesli notta kaydedip gönderebilecekken, bunun içinde herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtelim. Whatsapp kullanım oranı her geçen gün biraz daha artmayı başarırken, her geçen gün daha fazla kullanım oranını arttırıyor.

Uygulama akıllı cep telefonunun hemen hemen tüm işletim sistemlerinde kullanılabilirken, iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemleri üzerinden indirilebiliyor. Uygulama içinse her hangi bir ücret ödemenize gerek duyulmuyor.

Whatsapp Plus nedir?

Geçtiğimiz günlerde Facebook'a 19 milyar dolara satılan ve yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcısı olan Whatsapp size çok "sade" geliyorsa, üzülmeyin. geliştirilmiş ve modifiye edilmiş Whatsapp Plus'ı kullanabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasının APK dosyasını modifiye eden geliştiriciler, Whatsapp Plus'ı tam da bizim görsel zevkimize göre düzenlemişler. Bu düzenleme ile kişi isimleri ve durumları, sohbet penceresinin ve menülerinin arka planları, mesaj penceresindeki metin rengi tamamen kişiselleştirilebilir bir hale gelmiş.

"Tek tek bunları mı değiştireceğiz?" diye düşünenler için de dahili bir tema mağazası kurulmuş ve bütün temalar ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Whatsapp Plus'ın bir diğer özelliği ise 12MB'tan büyük fotoğraf, video ve müzik dosyalarını da gönderebilmesi. Whatsapp Plus ile kişilerinize 50MB'a kadar dosya, müzik veya fotoğraf gönderebilirsiniz. Whatsapp Plus'ta gizli olan bir diğer özellik ise, "Full Resolution" seçeneğini işaretleyerek resimlerin tam boyutta gönderilmesine izin vermesi. Normal şartlarda Whatsapp bant genişliğinden tasarruf etmek için gönderdiğiniz resimlerin boyutlarını ve kalitesini düşürüyor.

Whatsapp mavi tık özelliğini nasıl kapatırım?

Elbette Whatsapp'ın bu yeni özelliğini devre dışı bırakma şansınız yok; ancak bazı yöntemleri deneyerek karşı tarafın mesajlarını okunduğunu görmesini engelleme şansınız var.

Bunun için örneğin hem Android hem de iOS yüklü iPhone'larınızı Uçak Modu'na alarak veya interneti tamamen keserek gelen mesaja bakabilir, daha sonra o mesajı silerek Whatsapp'ı kapatıp Uçak Modu'ndan çıkabilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafın mesajınızı okuduğunu anlaması pek mümkün değil. Diğer bir deyişle internet olmadan mesajı sildiğiniz için Whatsapp bunu anlamayacak ve karşı taraf da çift mavi tik işaretini göremeyecek.

DOĞRUDAN O MESAJI OKUMAYIN!

Bir diğer yol ise gelen mesajı okumakla ilgili... Örneğin A kişisinden size bir mesaj geldi. Siz Whatsapp'a girdiğinizde onunla olan konuşma penceresini açmadığınız taktirde çift mavi tik simgesini görmesi söz konusu değil; ancak A kişisinin attığı mesajın içine girerseniz mavi tikleri otomatik olarak karşı taraf görmüş oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Whatsapp'ta Yeni Döenm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN