Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nda büyük dolandırıcılık

Türksat’tan yayın yapan büyük bir dolandırıcılığa sahne oluyor. Telifsiz olarak eski Türk filmlerini korsan olarak yayınlayan bu kanallar bedava telefon gönderiyoruz, kredi kartı aidatlarınızı geriye alıyoruz diyerek izleyicilerini dolandırıyor.

Giriş Tarihi: 19.1.2015 15:37 Güncelleme Tarihi: 19.1.2015 16:00
Uydu kanallarında büyük dolandırıcılık
Türksat uydusundan yayın yapan onlarca uydu kanalı büyük bir dolandırıcılıkta paravan olarak kullanılıyor. Kemal Sunal filmlerini, eski Türk filmlerini korsan olarak yayınlayan bu kanallar basit sorular soralarak binlerce kişiyi ücretsiz cep telefonu kazandınız diyerek kandırıyor. Çin malı arızalı telefonları izleyicilerine gönderen korsan tv kanalları izleyicilerinden 120-130 lira gönderim masrafı talep ediyor. Piyasada 50-60 liraya satılan telefonları bedava diye kandırdıktan sonra 120-130 liraya satan korsan TV kanallarına şikayetlerini iletmek isteyenler internet sitelerine ve iletişim bilgilerine ise ulaşamıyor.

Korsan tv kanallarındaki dolandırıcılık bunlarla da sınırlı değil. Kredi kartına ait yıllardır ödediğiniz aidatlarınızı geri alıyoruz diye kampanya düzenleyen bu kanallar, yüklü miktarda para talep ettikleri izleyicilerine sadece bir dilekçe gönderiyorlar. Bu dilekçe ile banka şubelerine başvuran mağdurlar ise hiçbir sonuç alamıyor.

Bu tv kanalları ile ilgili yapılan şikayet başvurularından da hiçbir sonuç alınamıyor. Türkiye'den bir uydu lisansı, başvurusu ya da herhangi bir izni bulunmayan bu korsan tv kanalları Avrupa'dan aldıkları yayıncılık lisansı ile Türksat'tan uydu kiralayıp yayına çıkabiliyor. RTÜK ya da Avrupa'daki her hangi bir kuruluşun kurallarına tabi olmayan bu kanallar halkı rahatça dolandırıyor ve hiçbir yasal müeyyide ile karşılaşmıyor.

Mağdurlar, bir çok önemli projeye imzasını atan Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan'ın bu meseleye bir çözüm bulmasını bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uydu kanallarında büyük dolandırıcılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN