Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, yeni telefonlarında desteği sunacak

Ve bunun daha önce görülmemiş bir deneyim sunacağını da belirtiyor.

Giriş Tarihi: 17.2.2015 14:57
Samsung, yeni telefonlarında kablosuz şarj desteği sunacak
Ünlü mucit Nikola Tesla, 1891 yılında, enerjinin kablosuz olarak transfer edilebildiğini gösteren ilk kişiydi. Bu sunumun ardından 100 yılın üzerinde zaman geçti ve enerjinin kablosuz olarak transfer edilmesi üzerine son yıllarda yeni çalışmalar görüyoruz. Akıllı telefon sektörüne baktığımızda, birçok modelin şarj aparatı desteği ile kablosuz olarak şarj edilebildiğini biliyoruz. Ancak bu sistemler henüz çok yaygın ve çok yararlı düzeyde değil. Kablolu şarj sisteminin hızıyla kablosuz sistemi kıyasladığımızda kablosuz sistemin daha yol alması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak tabii ki yapılan yeni çalışmalarla önemli aşamalara gelindiği de bir gerçek.

Peki bundan sonrasında neler olabilir?

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, 'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S6'da özelliğini düşündüğünü, bunun için de metal gövde tasarımına ek olarak bazı bölgelerde plastik malzeme kullanabileceğini söylemiştik. Bu tabii ki resmi bir açıklama değildi. Samsung'tan yeni gelen bilgiler ise, yalnızca S6'nın değil, yeni birçok Samsung modelinin kablosuz şarja destek vereceğini işaret ediyor, ancak bir farkla...

Evet, bu farkın tam olarak ne olduğunu henüz bilmiyoruz, ama Samsung, 2015 yılında gelecek Galaxy modellerinde yer vereceği kablosuz şarj özelliğinin kullanıcıları yeni bir boyuta taşıyacağını, bunun daha önce görülmemiş bir deneyim olacağını savunuyor.

Teknokulis / Mahmut SARAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung, yeni telefonlarında kablosuz şarj desteği sunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN