Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un yeni bomba telefonu

Güney Koreli şirket hangi model üzerinde çalışıyor?

Giriş Tarihi: 17.2.2015 17:12
Samsung'un yeni bomba telefonu

birkaç yıldır üstünde çalışıyor, ama şirketin ilk Tizen'li akıllı telefonu Z1 piyasaya sürmesi geçen ay gerçekleşti. Cihaz 14 Ocak'ta Hindistan pazarında, 3 Şubat'ta ise Bangladeş'te tüketiciyle buluştu.

O veya bu şekilde ancak Z1 geç çıkmasına rağmen (Beklenenden daha geç çıktı) çeşitli bölgelerde şaşırtıcı derecede başarılı oldu. Bundan sonra Samsung ise 2. telefon için çalışmalara başladı. En azından yeni bir iddia böyle olduğunu ileri sürüyor.

Tizen'in gücü adına

Son raporlara göre Z1 Hindistan'da çıktığından beri 100 bin üstünde, Bangladeş'te ise yaklaşık olarak 20 bin civarında sattı.

Şimdi bu rakamlar Samsung tarafından kaydedilmiş gibi olabilir. Fakat işin başka bir boyutu var. Bangladeş'te mobil pazarda her ay 500 bin civarında cihaz satışı oluyor. 20 binlik Z1 satışı ise 2 hafta içinde gerçekleşti. Bu rakam toplam telefon satışlarının %4'ü demek. Aslında etkileyici bir satış başarısı.

Tizenindonesia.blogspot.co.uk sitesinin taptaze raporuna göre Samsung yeni Tizen'li telefon üstünde çalışıyor. Z1'in beklenmedik başarısının görüldüğünü belirtiyor. Kaynaklara göre yeni Tizen'li telefon muhtemelen Z2 olacak. Rapordaki kaynaktan farklı olan bir kaynak ise Z2'nin gerçek bir fiyat/performans canavarı olacağını ileri sürüyor. Bu da işin diğer bir boyutu.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'un yeni bomba telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN